Co z tą ekskluzywnością Call of Duty? Microsoft dobrze wie, że nie warto tego robić

Call of Duty: Modern Warfare II ma zostać ulepszone na premierę
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Microsoft już wielokrotnie podkreślał, że Call of Duty nie stanie się grą tylko na Xbox i PC. W końcu postanowiono przedstawić tę sytuację nieco szerzej.

Microsoft niedawno był w istnym szale zakupowym i po przejęciu Activision Blizzard było już jasne, że firma się nie patyczkuje. Wielki wydawca i producent trafił pod skrzydła „zielonych”, wraz ze swoimi znanymi i popularnymi markami. Wśród nich nie sposób pominąć cyklu Call of Duty. Może i seria od jakiegoś czasu traci na popularności, to jednak wciąż jest istnym fenomenem.

Nic dziwnego, że wielu graczy (i firm) zaczęło obawiać się, iż Call of Duty stanie się domeną wyłącznie Xbox i PC. Z jednej strony – miałoby to sens, bo to marka, która zmiotłaby z powierzchni ziemi praktycznie wszystko, co posiada takie PlayStation. Tyle że Microsoft w tej sytuacji widzi nie tylko pozytywy. I to dobrze, bo firma nie zamierza uczynić z CoD-a serii ekskluzywnej (co wielokrotnie podkreślano). Teraz wiemy przynajmniej dlaczego.

Niezależnie od tego, jak mało zaskakująca jest krytyka Sony dotycząca wyłączności treści – biorąc pod uwagę, że cała strategia PlayStation przez lata skupiała się na wyłączności – rzeczywistość jest taka, że strategia zatrzymywania gier Activision Blizzard poprzez brak ich dystrybucji w sklepach z konsolami rywali byłaby po prostu nieopłacalna dla Microsoftu.

– podkreśla Microsoft (za VGC)

Powyższe twierdzenie trafiło do brazylijskiej Rady Administracyjnej Obrony Ekonomicznej. Microsoft raz jeszcze musiał przyznać, że nie zamierza zatrzymywać Call of Duty i innych znanych marek Activision dla siebie. W ich tłumaczeniu raczej nie ma żadnego zaskoczenia. W końcu ograniczenie platform, na jakie trafiałyby gry Acti, wcale nie przyniosłoby większej popularności samemu Xboksowi.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie