Liczba graczy Call of Duty najniższa od paru lat. Activision podaje wyniki

Kapitan Price z Call of Duty - uśmiecha się
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Activision ujawniło najnowsze wyniki serii Call of Duty. Wygląda na to, że wielu graczy zdecydowało się na (zapewne chwilowe) zrezygnowanie z gier z serii.

Activision potwierdza, że w drugim kwartale bieżącego roku liczba aktywnych użytkowników spadła do 94 milionów. To najniższy wynik od 2019 roku i o aż 6 milionów słabszy względem pierwszego kwartału tego roku.

Sprawa jest o tyle przykra dla Activision, że firma nie tak dawno temu świętowała rekordowy wynik serii. W pierwszym kwartale 2021 roku wszystkie tytuły z cyklu przyciągnęły do siebie aż 150 milionów graczy.

Obecne wyniki Call of Duty to efekt wielu czynników. Jednym z najbardziej istotnych jest rzecz jasna najnowsza część serii, która cieszy się zauważalnie mniejszym zainteresowaniem niż dwie wcześniejsze odsłony.

Zła passa CoD raczej nie potrwa zbyt długo. W czwartym kwartale tego roku doczekamy się premiery dwóch wyczekiwanych produkcji: kontynuacji Warzone i Modern Warfare II. Na obie produkcje czekają miliony graczy na całym świecie i jest moim zdaniem raczej mało prawdopodobne, aby przyjęły się podobnie lub gorzej od Vanguard.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie