Broken Age [PC]. Hit z Kickstartera dziś ma swoją premierę

Przygodówka point’n’click od studia Double Fine zbiera naprawdę dobre oceny. Możemy ją kupić w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam.

Od dwóch tygodni gra była dostępna jedynie dla osób, które wsparły twórców odpowiednią sumką w trakcie zbiórki na Kickstarterze. Kwarantanna jednak dobiegła końca! Teraz każdy może zanurzyć się w przygodę, za którą stoi twórca m.in. Grim Fandango czy serii Monkey Island.


Odpalając Broken Age poznajemy historię dwóch postaci, które zmagają się z podobnymi problemami, ale żyją w różnych światach. Shay jest młodzieńcem wychowanym przez sztuczną inteligencję. Vella od dziecka przygotowywana jest natomiast do poświęcenia swojego życia w specjalnym rytuale. Mówiąc wprost, ma zostać rzucona na pożarcie ogromnej bestii.

Nazywam się Vella…

Mam na imię Shay…

Pamiętajcie jednak, że gra została podzielona na dwa akty, a dziś premierę ma pierwszy z nich. Kupując go za równowartość niecałych 100 złotych, gwarantujemy sobie jednak dostęp do drugiej części.

Jeśli zastanawiasz się, czy watro zainteresować się grą od Double Fine, wspomnę tylko, że przygodówka już na starcie może pochwalić się niezłymi ocenami. Serwis IGN przyznał jej 9,5 punktu, średnia ocen według serwisu GameRankings przekracza natomiast 80 proc. Już podczas zbiórki na Kickstarterze gra cieszyła się zresztą ogromnym zainteresowaniem. Fani wpłacili na nią ponad 3,3 mln dolarów!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet