Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Borderlands 3 – sklep Microsoftu przestrzelił? Cross-play w grze

Tuż przed ujawnieniem szczegółów odnośnie Borderlands 3, w sieci pojawiły się informacje o dacie premiery, ekskluzywności wersji PC dla Epic Games Store czy funkcji cross-play, którą miałaby wspierać nadchodząca strzelanka. Data się potwierdziła, wieści o wyłączności również, a co z kwestią gry międzyplatformowej? Tutaj ciekawe rzeczy publikuje Microsoft.

Kilka dni temu Randy Pitchford ze studia Gearbox Software w bardzo przychylnych słowach wypowiadał się na Twitterze o Epic Games Store twierdząc, że ekskluzywność gier dla danej platformy dystrybucji to nic złego, jeśli wyłączność nie trwa zbyt długo, np. pół roku. Następnie usłyszeliśmy oficjalnie, że gra w cyfrowej wersji na komputery będzie dostępna do kwietnia 2020 roku tylko we wspomnianym sklepie. Mieliśmy też przecieki o dacie premiery Borderlands 3 i te wieści również zostały potwierdzone – tytuł zadebiutuje 13 września 2019 roku.

Pozostała zatem kwestia cross-play, która również była niedawno poruszana względem Borderlands 3, lecz ani deweloper, ani wydawca nic oficjalnie jeszcze nie potwierdzili. Jednak już Randy Pitchford wspominał, że bardzo interesuje się grą wieloplatformową, a Epic Games od dawna wspiera takie rozwiązania. Zatem pogramy wspólnie między platformami, czy nie pogramy?

Czekając na oficjalne TAK, przychodzi do nas ciekawa informacja, która została wychwycona przez serwis Destructoid w sklepie Microsoftu. Na karcie gry Borderlands 3, wśród wielu tagów opisujących produkt, znalazł się również tag cross-platform co-op, co oznaczałoby, że posiadacze różnych platform (na pewno PC oraz Xbox One) mogliby rywalizować ze sobą w ramach kooperacji. Obecnie tag nie widnieje już na karcie gry, lecz wspomniany serwis zrobił PrtSc, który prezentujemy poniżej. Amerykańska redakcja IGN skontaktowała się natomiast ze sklepem Microsoftu w sprawie cross-platform co-op i usłyszała w odpowiedzi: Cross-play jest czymś, czego wyczekujemy, jednak obecnie nie możemy niczego potwierdzić, ani niczemu zaprzeczyć.

Sprawa wygląda na niemal przesądzoną, lecz póki deweloperzy osobiście nie potwierdzą cross-play, traktujmy tę kwestię jako nieoficjalną.

Borderlands 3
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%