Below trafi na PC

Niezależna produkcja od Capybara Games przestaje być exlusivem na Xboksa One.

Studio odpowiedzialne za stworzenie tej intrygującej pozycji  ma na koncie m.in. Might and Magic: Clash of Heroes, świetną i wymagającą grę logiczna. Below jest reprezentantem gatunku roguelike, który jest podtypem gier RPG. Charakteryzuje się on losowo generowanymi labiryntami/lokacjami oraz tym, że każda śmierć będzie się wiązać z rozpoczęciem rozgrywki od nowa. Za przykład takiego tytułu może posłużyć The Binding of Isaac.


Below opierać się będzie na zwiedzaniu wyspy pełnej tajemnic. Tytuł nie będzie przyjemną i prosta produkcją przeznaczoną dla casuali. Nie uświadczymy tu bowiem samouczków i trzymania za rękę, gra będzie wymagała tego żebyśmy eksplorując otoczenie sami wykazali się inicjatywą. Produkcja wyróżnia się interesującą oprawą wizualną i ciekawą mechaniką rozgrywki.

Tytuł zostanie wydany w ramach dystrybucji cyfrowej na Steam, jakiś czas po premierze wersji na konsolę Microsoftu. Konkretna data wydania pozycji nie została jeszcze ustalona.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet