Battlefield 1 – jak zdobywać medale w grze i ile odznaczeń na nas czeka?
Będą zmiany związane z przyznawaniem odznaczeń.
Już podczas ogrywania bety Battlefield 1 mogliśmy zobaczyć mniej więcej, jak działa system zdobywania medali w grze. Teraz wszystkie szczegóły podaje Electronic Arts na oficjalnej stronie serii Battlefield, zatem jeśli nie lubicie zbierać Pokemonów, być może pokusicie się, by zgarnąć wszystkie medale w Battlefield 1? A będzie ich 34 sztuki.
Jeśli graliście w poprzednie części cyklu, szybko wyłapiecie największe zmiany. – Każdy medal nadal ma określone kryteria odblokowania, ale w Battlefield 1 możecie decydować o tym, który z nich spróbujecie zdobyć. Do wyboru jest zawsze pięć medali, które po upływie tygodnia zostają zastąpione przed pięć kolejnych – zaznaczają deweloperzy.
Dodano, że gracz może decydować, który medal chce w danym momencie śledzić, znaleźć taki, który odpowiada jego ulubionemu stylowi gry. W danym momencie możecie się starać tylko o jeden medal, ale jeśli zmienicie tryb gry lub rolę, macie prawo przełączyć się na inny. Wasze postępy w obrębie każdego medalu będą zachowywane, dopóki nie nastąpi cotygodniowy reset medali.
Żeby zdobyć medal, będziemy musieli ukończyć od trzech do pięciu etapów, z których każdy jest trochę trudniejszy lub obszerniejszy od poprzedniego: Weźmy na przykład medal „Order Hipokratesa”. Etapy, które należy ukończyć, aby go otrzymać, łączą się z umiejętnościami, jakimi powinien dysponować dobry medyk. Są to m.in. zabicie 20 wrogów klasą medyka, wykonanie 100 leczeń, 20 reanimacji itd. O ukończeniu poszczególnych etapów poinformuje was wskaźnik na ekranie.
W grze znajdą się również takie medale, które dostaniemy za biegłość w różnych dziedzinach. Przykładowo „Legion Chwały” zgarniemy za granie różnymi klasami i wspieranie drużyny poprzez naprawy, leczenie i dostarczanie zaopatrzenia.
Elektronicy zaznaczają, że w Battlefield 1 dostępne są w sumie 34 medale, za których zdobycie otrzymamy premie PD. Co ciekawe, każdy medal można zdobyć 100 razy i jeśli dokonamy takiego wyczynu, zgarniemy jeszcze więcej doświadczenia.
To jak? Musicie mieć je wszystkie?
Battlefield 1 – uzbrojeni po zęby w zwiastunie rozdziału Avanti Savoia
W sieci pojawił się kolejny filmik prezentujący kampanię fabularną Battlefield 1. Jak wiemy, złoży się na nią pięć rozdziałów i w każdym z nich pokierujemy inną postacią.
Dzisiaj możemy zobaczyć zwiastun przedostatniego rozdziału, który otrzymał nazwę Avanti Savoia. Zmagania Włoch i Austro-Węgier w Alpach utknęły w martwym punkcie. Żadna z okopanych wśród zaśnieżonych szczytów armii nie potrafi wyprzeć wroga z zajmowanych pozycji. Oto jednak pewien elitarny górski pułk szykuje się do niecodziennego ataku. Załóż pancerz arditich i weź udział we włosko-austriackich zmaganiach o kontrolę nad strategicznie położonym górskim fortem – tak opisano omawiany rozdział na oficjalnej stronie Battlefield.
Przypominamy, że światowy debiut Battlefield 1 zaplanowano na 21 października (lub 18 października dla osób, które zamówią w przedsprzedaży Specjalną Edycję Ochotnika). Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.
Battlefield 1 – specjalne narzędzia po raz pierwszy w historii serii na PS4 i Xbox One
Electronic Arts informuje, że w dniu premiery Battlefield 1 (czyli 21 października) w ręce graczy trafią również specjalne narzędzia do robienia zrzutów ekranu i nagrań wideo, które zostały jeszcze bardziej rozbudowane i ulepszone. Po raz pierwszy zobaczymy je ponadto na konsolach.
Elektronicy zaprosili kilku YouTube’rów do przetestowania nowości oraz poprosili jednego z nich (Berduu), aby omówił pokrótce dostępne funkcje i udzielił porad osobom, które 21 października zechcą wypróbować ich działanie na Xbox One, PlayStation 4 oraz PC.
Poniżej możecie znaleźć porady od YouTube’ra oraz filmiki, prezentujące wszystko w akcji:
Aby rozpocząć nagrywanie, dołączcie do gry jako obserwator. Po rozpoczęciu rozgrywki będziecie mogli śledzić pojedynczych żołnierzy i pojazdy, posługując się kamerą reżysera. Kamera ta będzie powiązana z ruchem wybranego gracza, ale będziecie mieli pełną kontrolę nad jej położeniem. Przetestujcie różne opcje kamery, aby nauczyć się zmieniać jej zachowanie.
Aby móc naprawdę wyrazić siebie, skorzystajcie z kamery swobodnej. Na mapie możecie rozmieścić wiele takich kamer i dla każdej z nich wybrać ustawienia. W dowolnym momencie możecie przełączyć się na dowolną z kamer swobodnych i przejąć nad nią całkowitą kontrolę. W razie potrzeby czułość i prędkość ruchu kamery możecie dostosować w jej opcjach.
Aby uzyskać bardziej filmowe ujęcia, spróbujcie zmienić pole widzenia (FOV) i głębię pola (DOF). Pole widzenia o wartości 30 świetnie sprawdza się na przykład w przypadku dynamicznych zbliżeń. Zmiana wartości głębi pola pozwoli wam kontrolować rozmycie i punkt ostrości ujęcia.
Swoje nagrania możecie dodatkowo urozmaicać, korzystając z różnego rodzaju filtrów o regulowanym natężeniu. Wybierzcie na przykład filtr „Noir” i ustawcie jego natężenie na 30%, aby uzyskać mniej nasycone, bardziej filmowe barwy na mapie Pustynia Synajska.