Aż 77 tysięcy włamań na konta graczy Steam w ciągu miesiąca

Steam przedstawił naprawdę niepokojące dane dotyczące ataków na konta graczy.

W ostatnim czasie proceder kradzieży dóbr na Steam coraz bardziej się rozprzestrzenia. Notujemy około 77 tysięcy włamań na konta każdego miesiąca i nie są to naiwni użytkownicy, a profesjonalni gracze, członkowie społeczności serwisu Reddit, uczciwi handlarze i tak dalej – czytamy w oficjalnym oświadczeniu od Steam.

Skąd rosnąca liczba włamań na konta graczy? Przede wszystkim idzie za tym wdrożenie opcji, która pozwala użytkownikom na wymianę dóbr. Handel wirtualnymi przedmiotami stał się bardzo popularny. Wielu nieuczciwych użytkowników, szuka naiwnych graczy, którym sprzedaje kradzione przedmioty.

Dlaczego Steam mówi o problemie dopiero teraz? Od pewnego czasu dostępna jest aplikacja Steam Guard, którą użytkownicy muszą obowiązkowo instalować jako aplikację mobilną. To jednak nie podoba się graczom. Steam postanowiło zatem podać kilka argumentów za tym, aby jednak użytkownicy skorzystali z aplikacji zwiększającej bezpieczeństwo ich wirtualnych dóbr. Jednym z przykładów jest właśnie ogromna liczba ataków, która sięga aż 77 tysięcy włamań w ciągu miesiąca.


Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

15 Shares
Share15
+1
Tweet