ASUS przedstawia program Beyond VR Ready

ASUS przedstawia program Beyond VR Ready
Newsy PC Technologie

Nowe oznaczenia Beyond VR Ready pomogą rozpoznać konkretne produkty.

ASUS prezentuje, Beyond VR Ready, nowy sposób oznaczenia produktów, który jest skierowany dla użytkowników zainteresowanych możliwościami rzeczywistości wirtualnej. ASUS podjął współpracę z wiodącymi w branży partnerami, aby zapewnić płynną i bezproblemową współpracę płyt głównych, kart graficznych i systemów ASUS z nowej generacji zestawami i akcesoriami VR.

Program testowania i konfiguracji zakłada bliską współpracę firmy ASUS i inżynierów z firm partnerskich. Ich celem jest optymalizacja oprogramowania sprzętowego i sterowników, w celu zapewnienia pełnej i wydajnej kompatybilności ze sprzętem VR. Logo ASUS Beyond VR Ready jednoznacznie wskazuje produkty, które spełniają te wymagania i będą w stanie zapewnić wciągającą rozrywkę VR.

Oznaczenie Beyond VR Ready będą nosiły te produkty ASUS, które zostały przetestowane pod kątem kompatybilności z zestawem Oculus Rift i w momencie wejścia na rynek – z innymi zestawami VR, takimi jak HTC Vive. Witryna ASUS VR Ready jest już dostępna pod tym adresem i będzie na bieżąco aktualizowana, w miarę pojawiania się nowych produktów.

Poznanie minimalnych wymagań sprzętowych składanego lub kupowanego sprzętu, który ma obsługiwać najnowsze zestawy i programy wirtualnej rzeczywistości nie jest dla użytkowników żadnym problemem, ale już potwierdzenie kompatybilności i zgodności operacyjnej podzespołów może stanowić wyzwanie. ASUS Beyond VR to przetestowane podzespoły i systemy, które dają użytkownikom pewność, że po podłączeniu i uruchomieniu aplikacji lub gry będą działały płynnie, oferując wciągającą rzeczywistość wirtualną.

Od teraz produkty ASUS obsługujące VR będą nosiły logo Beyond VR Ready — to jednoznaczne oznakowanie będzie wskazywało produkty odpowiednie do obsługi systemów wirtualnej rzeczywistości.

ASUS Beyond VR Ready logo
ASUS Beyond VR Ready logo

Źródło: Asus

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie