assassins-creed-valhalla-pg-4

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Assassin’s Creed Valhalla bez natywnego 4K na XSX i PS5

Assassin’s Creed Valhalla nie działa w natywnym 4K na konsolach nowej generacji. Gracze muszą zadowolić się dynamiczną rozdzielczością.

Nowa odsłona Assassin’s Creed to naprawdę spore zaskoczenie. Gra zbiera bardzo pozytywne oceny i opinie od graczy, ale część z nich narzeka na optymalizację na PC.

Niestety, jest też zła wiadomość dla graczy konsolowych. Wiemy, że Assassin’s Creed Valhalla działa w dynamicznym 4K na PS5 i potwierdziły się plotki, że sprawa wygląda tak samo na Xbox Series X. Wiele osób liczyło na to, że gra zadziała w natywnej rozdzielczości, ale najwyraźniej moc konsol na to nie pozwala lub zabrakło czasu na dopracowanie tego aspektu.

Informacją podzielił się na swoim Twitterze Tom Warren – redaktor portalu The Verge.

Dodatkowo Warren przypuszcza, że Valhalla działa na konsolach nowej generacji na wysokich ustawieniach graficznych z komputerów osobistych. Jest to bardzo prawdopodobne. Tytuł prezentuje się dość podobnie w obu wersjach, ale nie możemy tego jednoznacznie potwierdzić.

Naszą recenzję Valhalli w wersji na PC możecie przeczytać w tym miejscu. O dziwo, nie napotkałem na jakiekolwiek problemy z optymalizacją i wychodzi na to, że kłopoty z działaniem są uzależnione od konkretnej specyfikacji i ustawień.

Gra dostępna jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się