Anthem – krytyka, problemy i narzekania. Sądzicie, że wpłynęło to na sprzedaż gry?

Anthem niby nie miało szczęścia podczas premiery i krótko po niej, lecz nie przeszkadza to, by tytuł niemal wyprzedał się w Japonii i obronił pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii.

Pierwsze recenzje Anthem z pewnością zawiodły BioWare oraz Electronic Arts. Obecna średnia z 64 ocen na Metacritic to 60/100 dla wersji PC. Jeśli chodzi o użytkowników wspomnianego portalu (nie dziennikarzy, tylko zwykłych graczy), to średnia z ponad 2.8 tys. not wynosi 4.5/10. Można by sądzić, że takie oceny skazują każdą grę na bardzo słabą sprzedaż. Rzeczywistość pokazuje jednak zupełnie coś innego.

Anthem w sprzedażowej formie

Zacznijmy od tego, Anthem w premierowym tygodniu wspięło się na pierwsze miejsce sprzedażowego TOP 40 w Wielkiej Brytanii (chodzi o wersje pudełkowe). Dzisiaj firma Chart-Track podzieliła się nowym zestawieniem i tytuł od BioWare wciąż utrzymuje prowadzenie. Poniżej możecie zerknąć na dziesiątkę otwierającą ranking:

  1. Anthem
  2. FIFA 19
  3. Far Cry: New Dawn
  4. The LEGO Movie 2: Videogame
  5. Red Dead Redemption 2
  6. Dirt 2.0
  7. Metro Exodus
  8. Mario Kart 8: Deluxe
  9. Super Smash Bros Ultimate
  10. Trials Rising: Gold Edition

Co ciekawe, tytuł wypadł również bardzo dobrze w Japonii. Jak donosi serwis Gamingbolt – powołując się na raport firmy Media Create – w pierwszych trzech dniach od premiery gra rozeszła się w nakładzie 78 000 pudełek. Kolejne dni podtrzymały sprzedaż i po pierwszym tygodniu ze sklepów zniknęło 92 procent fizycznych wersji gry przeznaczonych na rynek japoński. Zdecydowana większość Anthem powędrowała do posiadaczy konsol PlayStation 4.

Raport Media Create sugeruje nawet, że gdyby zapasy Anthem tak szybko nie wyczerpały się w niektórych sklepach, to sprzedaż gry byłaby jeszcze większa. Z szacunków wspomnianej firmy wynika też, że Anthem sprzedało się w pierwszym tygodniu od premiery (wciąż mowa o Japonii) w podobnym nakładzie, co The Division od Ubisoftu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: