Andrzej “Greg” Tomecki – podkładał głos Gothicach, Diablo II czy Icewind Dale II. Oto film dokumentalny o życiu aktora

Andrzej “Greg” Tomecki – podkładał głos Gothicach, Diablo II czy Icewind Dale II. Oto film dokumentalny o życiu aktora
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy

Naprawdę warto zobaczyć!

Ekipa odpowiedzialna za oczekiwany dodatek Ghotic 2: Dzieje Khorinis prezentuje naprawdę ciekawy materiał dokumentalny, który przedstawia niezwykle barwne życie Andrzeja “Grega” Tomeckiego, dzisiaj już 85. letniego aktora, którego legendarny głos mogliśmy usłyszeć w Gothicach (Greg, Torlof, Lothar), Diablo II, a także Icewind Dale II.

Dokument przypomina nie tylko jego wszystkie role growe, lecz również te filmowe, a także całe jego życie.

Zapraszamy do oglądania i przy okazji przypominamy poniżej wszystkie informacje na temat dodatku Ghotic 2: Dzieje Khorinis. Jest na co czekać!

Gothic 2: Dzieje Khorinis – fragment rozgrywki i Ryszard Mróz jako Rhobar II

Dodatek Dzieje Khorinis będzie wielkim wydarzeniem dla polskich fanów Gothic 2. Tworzona od wielu lat dodatkowa zawartość powinna zadebiutować już w przyszłym roku i przynieść ze sobą wspaniałą historię rozgrywającą się ponad 10 lat przed wydarzeniami z pierwszej oraz drugiej części tytułu stworzonego przez Piranha Bytes.

Gothic 2: Dzieje Khorinis zasługuje na uwagę również ze względu na profesjonalny aktorski dubbing, w którego obsadzie znajduje się 50 aktorów! W pierwszym materiale od SoulFire, czyli autorów omawianego DLC, mogliśmy podejrzeć Krzysztofa Zakrzewskiego przy pracy. Teraz dostajemy filmik z Ryszardem Mrozem, który wciela się w postać króla Rhobara II. Przy okazji mamy szansę podejrzeć fragmenty rozgrywki z prologu Dziejów Khorinis. Na deser, tuż pod wideo, zobaczycie natomiast nowego screena w wysokiej jakości z pałacowych komnat.

Zapraszamy do oglądania, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Gothic 2: Dzieje Khorinis, poniżej przypominamy również wszystkie wcześniejsze informacje, jakie na temat dodatku publikowaliśmy.

Gothic 2: Dzieje Khorinis
Gothic 2: Dzieje Khorinis

Gothic 2: Dzieje Khorinis – fanowski dodatek powala swoim rozmachem

Zespół deweloperów SoulFire od kilku lat pracuje nad dodatkiem Dzieje Khorinis do kultowej gry Gothic 2. Rozszerzenie wchodzi powoli w końcową fazę produkcji i powinno zadebiutować na rynku w przyszłym roku, przynosząc ze sobą całkiem nową historię osadzoną w burzliwych czasach, rozgrywającą się na ponad 10 lat przed wydarzeniami z pierwszej oraz drugiej części znanej sagi.

Fanowski dodatek może się pochwalić naprawdę profesjonalnym aktorskim dubbingiem, w którego obsadzie znajduje się zawrotna liczba 50 aktorów – teatralnych, filmowych i dubbingowych. Wśród ujawnionych nazwisk widnieją: Adam Bauman, Tomasz Marzecki, Krzysztof Zakrzewski, Andrzej Tomecki czy Janusz Wituch. Jest również Anna Potocka znana z filmów Andrzeja Wajdy.

Dodatkowym atutem jest też fakt, że w wypadku Andrzeja Tomeckiego czy Andrzeja Gawrońskiego wyciągnęliśmy obu tych Panów z „dubbingowej emerytury” – co tym bardziej zaskoczy fanów ich głosów z różnych „klasyków RPG” – zwraca uwagę „Dark”, koordynator zespołu developerskiego SoulFire, w wypowiedzi dla PlanetaGracza.pl.

Zaznacz on również, że niedawno projektem zainteresowali się sami twórcy Gothic 2, czyli studio Piranha Bytes. – Projekt jest profesjonalny w każdym calu i nie korzystamy tu z żadnych półśrodków. Oddaliśmy mu ogromną część swojego życia, a jego uwieńczeniem ma być właśnie ten wspaniały voice over – w którym udział biorą gwiazdy kina i dubbingu – podkreśla „Dark”.

Warto również wspomnieć, że w tworzeniu soundtracka do Gothic 2: Dzieje Khorinis biorą udział muzycy Akademii Muzycznej we Wrocławiu, oczywiście nagrywając muzykę na żywo.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy z serii filmików prezentujących kulisy nagrywania głosów do rozszerzenia Dzieje Khorinis. To materiał z pracy w studiu z gwiazdą dubbingu – Krzysztofem Zakrzewskim. Następnie zapraszamy na próbkę muzyki, którą usłyszymy w fanowskim rozszerzeniu.


Tak o swoim dodatku pisze studio SoulFire

Akcja Dziejów rozgrywa się na wyspie Vaduz, będącej częścią królestwa Myrtany i stanowiącej jej ważny ośrodek handlowy, wydobywczy oraz rolniczy. Na Vaduz znajdziemy, ogromne miasto (o tej samej nazwie), liczne farmy, kopalnie, tawerny, rywalizujące gildie kupieckie, klasztor Adanosa i wiele innych ciekawych miejsc czekających na odkrycie.

W grze mamy okazję wcielić się, w bohatera imieniem Lars, którego życie zmienia się drastycznie za sprawą intrygi. Przed graczem pojawi się opcja dołączenia do jednej z wpływowych gildii, oraz decydowania o losie swoim, i swoich wrogów. Podczas rozgrywki spotkamy wiele postaci z uniwersum Gothica i poznamy ich historię jeszcze z przed czasów powstania bariery.

Druga część przygód Larsa, jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części fabuły i oferuje podróż na Khorinis. Wyspy dobrze znanej każdemu fanowi sagi Gothic, ukazującej okres jej świetności i okoliczności powstawania bariery.

Modyfikacja cechuję się bezwzględną zgodnością z lore sagi, profesjonalnym aktorskim dubbingiem, oraz niespotykaną dbałością o szczegóły.

Cechy

 • Pierwszy ŚWIATOWY projekt fanowski z profesjonalnym dubbingiem aktorskim
 • Nowy główny bohater.
 • Wyspa Vaduz – zupełnie nowy świat bijący wielkością te z poprzednich części!.
 • Khorinis, Górnicza Dolina i Stara Kopalnia jakich wcześniej nie było!
 • Dbałość o fabularną zgodność z sagą.
 • Nowe modele 3D.
 • Możliwość posługiwania się tarczą.
 • Wiele skarbów do odnalezienia.
 • Zadania poboczne.
 • Elementy humorystyczne.
 • Nowe przedmioty.
 • Nowe tekstury.
 • Nowe gildie i zbroje.
 • Profesjonalny soundtrack skomponowany wyłącznie na potrzeby modyfikacji.
 • Nowe dźwięki otoczenia.
 • Nowe umiejętności (rozwinięte kowalstwo, kucharstwo, pobieranie wody z rzek i jezior, itp.).
 • Nowy klimatyczny interfejs oddający charakter i klimat dodatku.
 • Obszerna ilość nowych efektów cząsteczkowych.
 • I wiele, wiele innych.

Trzymamy kciuki za szybkie ukończenie projektu i jego powodzenie!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie