American Psycho dostanie remake. Ma być “uwspółcześniony”

American Psycho dostanie remake. Ma być “uwspółcześniony”
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

American Psycho to w wielu kręgach film kultowy. Teraz wiemy, że powstaje jego remake, który ma być do tego “uwspółcześniony”.

American Psycho to nie tylko świetna książka Breta Eastona Ellisa, ale również legendarny film oparty na przedstawionej w niej historii. Film po ponad dwudziestu latach powróci, a przynajmniej tak planuje Lionsgate.

American Psycho z nowoczesnym remake’iem

Christian Bale mistrzowsko wcielił się w rolę profesjonalnego biznesmena, który, aby nie oszaleć i nie wymęczyć się ciągłą pracą, mordował napotkane przez siebie osoby. American Psycho z 2000 roku poruszał szereg ważnych tematów, zdecydowanie odstając od “morderczej makabry” z jaką można byłoby kojarzyć ten obraz. Izolacja, poszukiwanie własnej wartości, etyka balansu praca – życia czy materializm to tylko część tego, co oferował seans. I być może zrobi to ponownie, w nowej wersji.

Wytwórnia Lionsgate przymierza się do nagrania remake’u uwielbianego tytułu. Takie informacje pojawiły się w podsumowaniu przecieków, do jakich dotarła strona The InSneider. Branżowy hollywoodzki dziennikarz Jeff Sneider często ma najświeższe przecieki z pierwszej ręki. Tym razem uważa, że możliwość powstania nowego American Psycho jest coraz większa.

Tym samym film miałby jednak różnić się od oryginału. Historia w nim opowiedziana miałaby zostać “uwspółcześniona”, choć nie do końca wiadomo, co to dokładnie znaczy. Twórcy chcą opowiedzieć fabułę w nowym wydaniu, bliższym współczesności. Obecnie wytwórnia zastanawia się nad koncepcją. Jeżeli takiej nie uda się znaleźć, to powstanie remake’u stanie pod znakiem zapytania.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: