Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Alice: Asylum – nowy materiał prezentuje wygląd głównej bohaterki

Kolejna część znanej i lubianej przygodówki Alice wciąż jest tworzona. Dowodem jest nowy filmik, na którym American McGee pokazuje i omawia model tytułowej postaci.

O tym, że trzecia odsłona serii powstaje, wiemy już od dawna – do tej pory jednak twórca gry miał z nią trochę pod górkę. Akcja crowdfundingowa na Alice:Asylum miała ruszyć dwa lata temu, ale została odwołana. Później autor próbował organizować kolejną. Jedyne, co fani otrzymali do tej pory, to concept arty z produkcji, które sugerowały, że projekt wciąż znajduje się w powijakach. Teraz twórca pokazuje proces tworzenia nowego modelu postaci, omawiając dosłownie każdy detal dotyczący jej wyglądu.

Alice to cykl przygodówek, które są zniekształconą wersją Alicji w krainie czarów. Wcielamy się w tytułową bohaterkę, która po śmierci rodziców popadła w obłęd i trafiła do szpitala psychiatrycznego. Jest to dość wiekowa seria – pierwsza odsłona surrealistycznych przygód Alicji trafiła do graczy 20 lat temu. Natomiast w 2011 roku ukazał się sequel pozycji.

Trzecia część Alice ma być prequelem całej serii, co oznacza, że poznamy wydarzenia sprzed dwóch poprzednich gier, gdy postać była jeszcze dzieckiem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się