8 premier na nowy tydzień. Darmowa gra, mroczna przygoda z Polski i dużo walki

Darkest Dungeon + DLC

Posiadacze Nintendo Switch otrzymają w tym tygodniu coś specjalnego. Darkest Dungeon ma już na karku dwa lata, lecz w produkcjach tego typu nie czuć, że mięsko jest już nieświeże. Wraz z podstawką, na wspomnianej konsoli pojawi się jednocześnie dodatek Darkest Dungeon: The Crimson Court. Czy warto sięgnąć po ten tytuł?

To co oferuje produkcja Red Hook Studios to trud, pot i łzy! Warto jest jednak podjąć wyzwanie i przekonać się na własnej skórze, jak wielka może być satysfakcja z odniesionego zwycięstwa.

Rozumiem zachwyt hardkorowych graczy, którzy zjedzą zęby na próbach pełnego zinfiltrowania krainy wykreowanej przez twórców. Z drugiej strony pewna powtarzalność rozgrywki, oraz wyśrubowany poziom trudności, odrzucą niedzielnych graczy. Zresztą bądźmy szczerzy, chyba nikt nie lubi rozstawać się z bohaterem, w którego rozwój władował wiele serca i złota. Niemniej w swojej niszy jest to tytuł bezkonkurencyjny, fundujący przemyślaną mechanikę, przepiękną grafikę, niezłą muzykę, przerażających bossów, a nade wszystko ogromne pokłady grywalności. Już tylko od was zależy, czy podejmiecie się desperackiej walki, by przetrwać i ocalić swój umysł od obłędu. Ja jestem na tak – pisaliśmy w recenzji gry w lutym tego roku.

Pełną wersję recenzji znajdziecie w tym miejscu.

  • Platformy: PC, PS4, PS Vita, iOS, Switch
  • Data premiery na Switch: 18 stycznia
  • Producent: Red Hook Studios
  • Wydawca: Red Hook Studios

Na czwartej stronie płatna gra staje się darmowa.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.