Pokemon Go – dzięki tej grze spółka Nintendo jest warta więcej niż Sony

SalesTube Xbox One S – Rectangle w treści

Wystarczyły dwa tygodnie, aby wartość Nintendo na tokijskiej giełdzie skoczyła do 40 mld dolarów. To więcej niż cały koncern Sony.

Szaleństwo dotyczące gry Pokemon Go trwa w najlepsze. Według najnowszych wskaźników pochodzących prosto z giełdy papierów wartościowych w Tokio, Nintendo jest obecnie warte 39,8 mld dolarów. Dla przykładu cały koncern Sony jest wart 38,3 mld dolarów. Optymizm wśród inwestorów trwa i jak widać premiera Pokemon Go znacznie polepszyła wyniki finansowe japońskiego producenta. Firma notowało bowiem spadki od ostatniego kwartału ubiegłego roku, sytuacja drastycznie zmieniła się w ciągu dwóch tygodni.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także obrót akcjami Nintendo. Inwestorzy w sumie sprzedali akcje za ponad 4,5 mld dolarów. Zdaje się jednak, że to dopiero początek bumu na Pokemon Go i akcje firmy dalej będą rosły. Gra na dniach ma pojawić się w Japonii, gdzie zapewne znajdzie kolejne miliony graczy chętnych do pobrania aplikacji. W końcu Pokemony właśnie w tym kraju są najpopularniejsze. Ponadto Nintendo, będące właścicielem marki Pokemon, podpisało umowę z siecią restauracji McDonald’s, które mają zamienić się niebawem w sale PokeGym. Ciekawe jest, jak długo akcje Nintendo będą szły w górę. Niemal pewne jest, że cena ulegnie korekcie, ale na to jest jeszcze za wcześnie.

Jak Pokemon Go pomaga w biznesie

W poprzednim tygodniu jedna z amerykańskich pizzerii zwiększyła sprzedaż tylko dlatego, że ludzie zaczęli szukać pokemonów w jej pobliżu za pomocą Pokemon Go. To jednak nie jest odosobniony przypadek tego, jak można zarobić dzięki aplikacji. Wczoraj szef sieci sklepów z grami GameStop informuje, że gra również pomogła jego firmie.

CEO firmy Paul Raines podaje, że setki jego sklepów zostało Poke Stops i Gyms, które przyciągają teraz więcej osób do marketów, dzięki czemu udaje się zwiększyć sprzedaż. Ludzie zaczynają bowiem szukać w nich pokemonów z gry. Jak dokładnie wykorzystał ten fenomen sklep?

Popatrzyliśmy na nasze 462 sklepy w ostatni weekend i zauważyliśmy, że ludzie szukają w nich pokemonów. Zorganizowaliśmy więc kilka imprez rodzinnych, dzięki czemu nasza sprzedaż zwiększyła się o 100% – zdradza CEO GameStopu.

Pokemon Go już do pobrania w Polsce

Pokemon Go można od 16 lipca pobrać legalnie w naszym kraju na sprzętach mobilnych. Dostać ją można w AppStore oraz Google Play. To gra w której szukamy tytułowych pokemonów, ale nie na wirtualnych mapach, a w prawdziwym świecie. Produkcja wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości, zatem konkretnego stworka można spotkać na przykład w pobliskim parku czy innym znanym nam miejscu. Wystarczy tylko odpalić aplikację, która nałoży pokemona na obraz kamery smartfona lub tableta. Oczywiście jak to przystało na grę z pokemonami, gracze mogą również rywalizować ze sobą i walczyć. Najważniejszym elementem jest jednak kolekcjonowanie pokemonów.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

18 Shares
Share18
+1
Tweet