Nagrody BAFTA 2016. Oto lista nominowanych

Kto tym razem zasłużył na zaszczytną nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych?

Właśnie poznaliśmy listę gier, które uczestniczą w prestiżowym konkursie BAFTA. Nie brakuje tutaj polskiej produkcji w postaci Wiedźmina 3: Dziki Gon. Trzymamy więc kciuki za CD Projekt RED.

Tymczasem poniżej możecie zobaczyć pełną listę gier, które biorą udział w BAFTA 2016. Na kogo stawiacie w poszczególnych kategoriach?

Nagrody zostaną wręczone 7 kwietnia w Londynie.

Najlepsza gra:

  • EVERYBODY’S GONE TO THE RAPTURE Development Team – The Chinese Room/Sony Computer Entertainment Europe
  • FALLOUT 4 Development Team- Bethesda Game Studios
  • LIFE IS STRANGE Development Team – Dontnod Entertainment/Square Enix
  • METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN Development Team – Kojima Productions/Konami
  • ROCKET LEAGUE Development Team – Psyonix/Psyonix
  • THE WITCHER 3: WILD HUNT Adam Badowski, Konrad Tomaszkiewicz, Piotr Krzyonosiuk – CD Projeckt Red/Bandai Namco Entertainment

Osiągnięcie artystyczne:

  • ASSASSIN’S CREED SYNDICATE Development Team – Ubisoft/Ubisoft
  • BATMAN: ARKHAM KNIGHT Development Team – Rocksteady Studios/WB Games
  • EVERYBODY’S GONE TO THE RAPTURE Development Team – The Chinese Room/Sony Computer Entertainment Europe
  • METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN Development Team – Kojima Productions/Konami
  • ORI AND THE BLIND FOREST Development Team – Moon Studios/Microsoft Studios
  • THE WITCHER 3: WILD HUNT Lucjan Wiecek, Pawel Mielniczuk – CD Projekt Red/Bandai Namco Entertainment

Muzyczne osiągnięcie:

  • ASSASSIN’S CREED SYNDICATE Development Team – Ubisoft/Ubisoft
  • BATMAN: ARKHAM KNIGHT Development Team – Rocksteady Studios/WB Games
  • EVERYBODY’S GONE TO THE RAPTURE Development Team – The Chinese Room/Sony Computer Entertainment Europe
  • METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN Development Team – Kojima Productions/Konami
  • STAR WARS BATTLEFRONT Development Team – EA Dice/Electronic Arts
  • THE WITCHER 3: WILD HUNT Marcin Pryblowicz, Pawel Daudzward, Krzysztof Lipka – CD Projekt Red/Bandai Namco Entertainment

Najlepsza brytyjska gra:

  • BATMAN: ARKHAM KNIGHT Development Team – Rocksteady Studios/WB Games
  • EVERYBODY’S GONE TO THE RAPTURE Development Team – The Chinese Room/Sony Computer Entertainment Europe
  • HER STORY Sam Barlow – Sam Barlow/ Sam Barlow
  • PRISON ARCHITECT Development Team – Introversion Software/Introversion Software
  • TEARAWAY UNFOLDED Development Team – Media Molecule/Sony Computer Entertainment Europe
  • UNTIL DAWN Development Team – Supermassive Games/Sony Computer Entertainment Europe

Najlepszy debiut:

  • HER STORY Sam Barlow – Sam Barlow/ Sam Barlow
  • KEEP TALKING AND NOBODY EXPLODES Ben Kane, Brian Fetter, Allen Pestaluky – Steel Crate Games/Steel Crate Games
  • LOVERS IN A DANGEROUS SPACETIME Matt Hammill, Jamie Tucker, Adam Winkels – Asteroid Base/Asteroid Base
  • MINI METRO Development Team – Dinosaur Polo Club/AGM Playism
  • ORI AND THE BLIND FOREST Development Team – Moon Studios/Microsoft Studios
  • PRUNE Joel McDonald – Joel McDonald, Kyle Preston/Joel McDonald

Najlepsza gra rodzinna:

  • DISNEY INFINITY 3.0: PLAY WITHOUT LIMITS John Blackburn, John Vignocchi, Bob Lowe – Avalanche Studios, Disney Interactive Studios/Disney Interactive Studios
  • FIFA 16 Development Team – EA Canada/EA Sports
    GUITAR HERO: LIVE Development Team – Freestyle Games/Activision
  • LEGO DIMENSIONS John Burton, James McLoughlin, Nick Ricks – TT Games/WB Games
  • SUPER MARIO MAKER Development Team – Nintendo/Nintendo
  • ROCKET LEAGUE Development Team – Psyonix/Psyonix

Najlepszy design:

  • BLOODBORNE Development Team – FromSoftware/Sony Computer Entertainment Europe
  • GROW HOME Development Team – Ubisoft/Ubisoft
  • HER STORY Sam Barlow – Sam Barlow/ Sam Barlow
  • LOVERS IN A DANGEROUS SPACETIME Matt Hammill, Jamie Tucker, Adam Winkels – Asteroid Base/Asteroid Base
  • ROCKET LEAGUE Development Team – Psyonix/Psyonix
  • THE WITCHER 3: WILD HUNT Grzegorz Mocarski, Marcin Blacha, Mateusz Tomaszkiewicz – CD Projeckt Red/Bandai Namco Entertainment

Największa innowacja:

  • EVERYBODY’S GONE TO THE RAPTURE Development Team – The Chinese Room/Sony Computer Entertainment Europe
  • HER STORY Sam Barlow – Sam Barlow/Sam Barlow
  • LIFE IS STRANGE Development Team – Dontnod Entertainment/Square Enix
  • METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN Development Team – Kojima Productions/Konami
  • SPLATOON Development Team – Nintendo/Nintendo
  • UNTIL DAWN Development Team – Supermassive Games/Sony Computer Entertainment Europe

Najlepsza produkcja na urządzenia mobilne / konsole przenośne:

  • ALPHABEAR Development Team – Spry Fox/ Spry Fox
  • FALLOUT SHELTER Development Team – Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks
  • HER STORY Sam Barlow – Sam Barlow/Sam Barlow
  • LARA CROFT GO Development Team – Square Enix Montreal/Square Enix
  • PRUNE Joel McDonald – Joel McDonald, Kyle Preston/Joel McDonald
  • THE ROOM THREE Development Team – Fireproof Games/Fireproof Games

Najlepszy tryb sieciowy:

  • DESTINY: THE TAKEN KING Development Team – Bungie/Activision
  • LOVERS IN A DANGEROUS SPACETIME Matt Hammill, Jamie Tucker, Adam Winkels – Asteroid Base/Asteroid Base
  • ROCKET LEAGUE Development Team – Psyonix/Psyonix
  • SPLATOON Development Team – Nintendo/Nintendo
  • TOM CLANCY’S RAINBOW SIX SIEGE Development Team – Ubisoft/Ubisoft
  • WORLD OF WARSHIPS Development Team – Wargaming.net/Wargaming.net

Najlepsza muzyka:

  • ASSASSIN’S CREED SYNDICATE Development Team– Ubisoft/Ubisoft
  • BATMAN: ARKHAM KNIGHT Development Team – Rocksteady Studios/WB Games
  • EVERYBODY’S GONE TO THE RAPTURE Jessica Curry – The Chinese Room/Sony Computer Entertainment Europe
  • FALLOUT 4 Development Team – Bethesda Game Studios/Bethesda Softoworks
  • HALO 5: GUARDIANS Kazuma Jinnouchi, Nobuko Toda, Peter Cobbin – 343 Industries/Microsoft Studios
  • ORI AND THE BLIND FOREST Gareth Coker – Moon Studios/ Microsoft Studios

Oryginalne IP

  • EVERYBODY’S GONE TO THE RAPTURE Development Team – The Chinese Room/Sony Computer Entertainment Europe
  • HER STORY Sam Barlow – Sam Barlow/Sam Barlow
  • LIFE IS STRANGE Development Team – Dontnod Entertainment/Square Enix
  • ORI AND THE BLIND FOREST Development Team – Moon Studios/Microsoft Studios
  • SPLATOON Development Team – Nintendo/Nintendo
  • UNTIL DAWN Development Team – Supermassive Games/Sony Computer Entertainment Europe

Najlepsze wystąpienie:

  • ASHLY BURCH as Chloe Price in Life is Strange
  • DOUG COCKLE as Geralt of Rivia, Witcher in The Witcher 3: Wild Hunt
  • MERLE DANDRIDGE as Kate Collins in Everybody’s Gone to the Rapture
  • OLIVER DIMSDALE as Stephen Appleton in Everybody’s Gone to the Rapture
  • MARK HAMILL as The Joker in Batman: Arkham Knight
  • MASASA MOYO as Vella in Broken Age: Act 2

Najbardziej czasochłonne (persistent):

  • DESTINY: THE TAKEN KING Development Team – Bungie/Activision
  • FINAL FANTASY XIV: A REALM REBORN Development Team – Square Enix/Square Enix
  • GUITAR HERO: LIVE Development Team – Freestyle Games/Activision
  • LEGO DIMENSIONS John Burton, James McLoughlin, Dave Dootson – TT Games/WB Games
  • PRISON ARCHITECT Development Team – Introversion Software/Introversion Software
  • THE WITCHER 3: WILD HUNT Adam Badowski, Konrad Tomaszkiewicz, Piotr Krzywonosiuk – CD Projekt Red/Bandai Namco Entertainment

Najlepsza gra sportowa:

  • DiRT RALLY Development Team – Codemasters/Codemasters
  • FIFA 16 Development Team – EA Canada/EA Sports
  • FOOTBALL MANAGER Development Team – Sports Interactive/SEGA
  • FORZA MOTORSPORT 6 Ryan Cooper, Bill Giese, Dave Gierok
  • PES 2016 Development Team – Konami Digital Entertainment/Konami Digital Entertainment B.V.
  • ROCKET LEAGUE Development Team – Psyonix/Psyonix

Najlepsza historia:

  • EVERYBODY’S GONE TO THE RAPTURE Development Team – The Chinese Room/Sony Computer Entertainment Europe
  • HER STORY Sam Barlow – Sam Barlow/ Sam Barlow
  • LIFE IS STRANGE Development Team – Dontnod Entertainment/Square Enix
  • UNDERTALE Development Team – Tobyfox/Tobyfox
  • UNTIL DAWN Development Team – Supermassive Games/Sony Computer Entertainment Europe
  • THE WITCHER 3: WILD HUNT Marcin Blacha, Mateusz Tomaszkiewicz – CD Projekt Red/Bandai Namco Entertainment

Specjlna nagroda BAFTA:

  • SELFIENATION Cheri Skivington, Daniel Prihodko, Ricardo Barros, Zolton Tompa, Reka Lux, Hajnalka Szanto
  • Irina Kovalova – Pictrail
  • SUNDOWN Steven Li, Aaron Hong, McLean Goldwhite, Theodore Park, Kenny Regan, Cynthia Cantrell, Gracie
  • May, Jade Kim – Mild Beast Games
  • THE WALL SHALL STAND Edward Burton, Edward Grimes, Cameron Richards, Steven Sparkes – Pixel Tailors

Nagroda eSportowa:

  • CALL OF DUTY:BLACK OPS 3 Treyarch/ Activision
  • COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE Hidden Path Entertainment/Valve
  • DOTA 2 Valve/Valve
  • HEARTHSTONE: HEROES OF WARCRAFT Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment
  • LEAGUE OF LEGENDS Riot Games/Riot Games
  • SMITE Hi-Rez Studios/Hi-Rez Studios
Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

0 Shares
Share
+1
Tweet