Zmiana PSN ID oficjalnie. Pierwszy raz za darmo, później zapłacisz

Zmiana PSN ID oficjalnie. Pierwszy raz za darmo, później zapłacisz
Gry za darmo Newsy Polecamy! PS4

Nieoficjalne wieści z zeszłego tygodnia stały się właśnie oficjalne. Sony potwierdza, że już wkrótce pierwsi gracze zmienią PSN ID. Oto wszystkie ujawnione szczegóły.

Sony informuje oficjalnie, że funkcja Zmiana PSN ID będzie niedługo udostępniona wybranym graczom w ramach programu PlayStation Preview.

Z przyjemnością ogłaszamy, że wkrótce zaczniemy testować długo oczekiwaną funkcję, która pozwoli użytkownikom zmienić PSN ID z poziomu systemu PlayStation 4. Funkcja w formie bety będzie częścią programu PlayStation Preview i zostanie udostępniona wybranym użytkownikom, którzy zarejestrowali się jako testerzy poprzednich wersji beta oprogramowania systemowego PlayStation 4 – czytamy w oficjalnym komunikacje Sony.

Zmiana PSN ID – kiedy dla wszystkich, jakie zasady?

Sony wyjaśnia, że gracze będą mogli zmieniać swój identyfikator online tyle razy, ile zechcą. Pierwsza zmiana jest bezpłatna, a za kolejne zapłacimy 9,99 euro (43 zł) lub 4,99 euro (22 zł) z subskrypcją PS Plus (zaznaczamy tutaj, że przy zmianie Gamertaga na konsolach Microsoftu jest podobnie – pierwszy raz za darmo, następnie za opłatą). Jak zmienimy PSN ID? Proste, wchodząc w ustawienia na PS4 i wybierając odpowiednią opcję.

Po zmianie PSN ID będziemy mogli zdecydować, czy obok nowego identyfikatora będzie wyświetlany wcześniejszy, z którego dotychczas korzystaliśmy. Trzeba będzie się jednak dobrze zastanowić, ponieważ gdy zdecydujemy się wyświetlać stary identyfikator, nie będziemy mogli zmienić zdania i ukryć go, pozostawiając tylko nowy nick.

Sony zaznacza, że funkcja zmiana PSN ID będzie zgodna z grami na PS4 opublikowanymi po 1 kwietnia 2018 roku i zdecydowaną większością najpopularniejszych gier z PS4, które zostały wydane przed tą datą. Należy pamiętać, że nie wszystkie gry i aplikacje dla systemów PS4, PS3 i PS Vita gwarantują obsługę zmiany identyfikatora online, a użytkownicy mogą czasami napotkać problemy lub błędy w niektórych grach – podkreśla Sony.

Warto również zaznaczyć, że jeśli po zmianie PSN ID pojawią się jakieś problemy, będziemy mogli w dowolnej chwili powrócić do oryginalnego identyfikatora za darmo i jak podkreśla Sony, przywrócenie starego identyfikatora rozwiązuje większość problemów spowodowanych zmianą nicka.

Sony informuje, że po oficjalnym udostępnieniu funkcji dla wszystkich graczy, opublikowana zostanie lista gier wydanych przed 1 kwietnia 2018 roku, które mają być zgodne ze zmianą ID.

Zmiana PSN ID w ramach PlayStation Preview ma być testowana do końca listopada 2018 roku. Pełne udostępnienie funkcji wszystkim właścicielom PS4 planowane jest na początek 2019 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie