Phil Spencer z Xbox

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Szef Xbox chwali PlayStation i mówi, czego się od niego nauczył

Szef Xbox nie wstydzi się chwalić swojej konkurencji. Phil Spencer już ostatnio wspominał o tym, jak ceni gry PlayStation, a teraz ponownie odniósł się do Niebieskich.

Spencer twierdzi, że Sony zrobiło dobrą robotę przy swojej najnowszej konsoli. Słynny producent miał nauczyć szefa konsolowej dywizji Microsoftu, że skupianie się na ekscytowaniu graczy jest dobrym pomysłem w prowadzeniu marki. Szef Xbox chciałby widzieć takie podejście u siebie.

Myślę, że Sony świetnie poradziło sobie z PlayStation 5. Fani i popularność PlayStation nauczyły mnie, że skupianie się na kliencie, nieustanne zaskakiwanie i zachwycanie go przez lata wspaniałą pracą naprawdę buduje lojalną grupę fanów. I widzę to w PlayStation. Chcę, aby tak było w przypadku Xbox.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z CNN

Choć Sony kiedyś faktycznie mocno skupiało się na graczach, według mnie pałeczkę na tym polu przejmują właśnie Zieloni. Xbox Game Pass, nowe gry we wstecznej kompatybilności i rozwój xCloud pokazuje, że Microsoftowi zależy na stałym polepszaniu opinii o sobie wśród graczy z całego świata – niezależnie od tego w co i na czym chcą grać. Natomiast PlayStation wciąż podążą utartym szlakiem i zdobywa masę fanów, ale też wielu przeciwników przez niektóre ze swoich decyzji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%