Szef Xbox chwali PlayStation i mówi, czego się od niego nauczył

Phil Spencer z Xbox
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Szef Xbox nie wstydzi się chwalić swojej konkurencji. Phil Spencer już ostatnio wspominał o tym, jak ceni gry PlayStation, a teraz ponownie odniósł się do Niebieskich.

Spencer twierdzi, że Sony zrobiło dobrą robotę przy swojej najnowszej konsoli. Słynny producent miał nauczyć szefa konsolowej dywizji Microsoftu, że skupianie się na ekscytowaniu graczy jest dobrym pomysłem w prowadzeniu marki. Szef Xbox chciałby widzieć takie podejście u siebie.

Myślę, że Sony świetnie poradziło sobie z PlayStation 5. Fani i popularność PlayStation nauczyły mnie, że skupianie się na kliencie, nieustanne zaskakiwanie i zachwycanie go przez lata wspaniałą pracą naprawdę buduje lojalną grupę fanów. I widzę to w PlayStation. Chcę, aby tak było w przypadku Xbox.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z CNN

Choć Sony kiedyś faktycznie mocno skupiało się na graczach, według mnie pałeczkę na tym polu przejmują właśnie Zieloni. Xbox Game Pass, nowe gry we wstecznej kompatybilności i rozwój xCloud pokazuje, że Microsoftowi zależy na stałym polepszaniu opinii o sobie wśród graczy z całego świata – niezależnie od tego w co i na czym chcą grać. Natomiast PlayStation wciąż podążą utartym szlakiem i zdobywa masę fanów, ale też wielu przeciwników przez niektóre ze swoich decyzji.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie