Nowiutkie gry od dzisiaj w Xbox Game Pass. Klimatyczne i zaskakujące pozycje

Xbox Game Pass z dwiema świeżynkami od dzisiaj | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series XOne

Dwie gry są od dzisiaj dostępne w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Nowości nie mogą ominąć fani klimatycznych przygód i nowego podejścia do gatunku.

Ja wiem, że zapewne wszyscy obecnie ogrywają Hellblade 2 (skądś przecież ten brak popularności na Steam musiał się wziąć), ale w przerwach albo po ukończeniu dość krótkiej przygody możecie grać w inne nowości w ramach Xbox Game Pass!

Xbox Game Pass z dwiema nowymi grami od teraz

Już dziś we flagowej ofercie Microsoftu, stanowiącej oczko w głowie korporacji, pojawią się dwie, nowe pozycje. I nie będzie to nic na miarę jakości czy budżetu Hellblade 2, czyli ostatniego, potencjalnego hitu platformy. Zamiast tego dostajemy mniejsze, ale wcale nie mniej intrygujące pozycje.

Pierwszą z nich jest absolutnie klimatyczna gra z przepiękną oprawą wizualną kojarzącą się choćby z Timem Burtonem w wydaniu retro, czyli Hauntii. Pod tym niepozornym tytułem kryje się eksploracyjna przygodówka akcji, w której pokierujemy poczynaniami tytułowego duszka. Będziemy musieli rozwiązywać tajemnice tej wyjątkowej Krainy Wieczności, zwiedzając jej zakamarki, poznając bohaterów i okazjonalnie walcząc z wrogami.

Z drugiej strony jest także Galacticare, czyli swoista komediowa symulacja szpitala w stylu choćby popularnego Two Point Hospital. Tym razem zmienia się koncepcja, bo gracze będą musieli kierować galaktycznym szpitalem w uniwersum science-fiction, do którego zgłaszać się będą tajemnicze i nierzadko wyjątkowo dziwaczne gatunki z całej galaktyki. Lekki klimat, intrygujący pomysł i wciągająca rozgrywka – fani symulator nie mogą przejść obojętnie.

Pełna rozpiska na maj dostępna jest tutaj – warto sprawdzić, bo jest naprawdę bogata!

Źródło: Xbox

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie