Władca pierścieni: Pierścienie władzy – recenzje. Serial odważny, ambitny i z ogromnym potencjałem

Władca pierścieni Pierścienie władzy - są recenzje pierwszych odcinków
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Recenzje Seriale Uniwersum

Serial Władca pierścieni: Pierścienie władzy otrzymał już pierwsze recenzje. Jak zapowiada się jutrzejsza premiera?

Najwcześniejsze opinie pojawiły się tuż po specjalnym pokazie, na którym dziennikarzom zaprezentowano dwa początkowe odcinki. Nie były to jeszcze długie recenzje, lecz zaledwie ich zalążki mówiące o pierwszych wrażeniach po pokazie. Dziennikarze byli jednogłośnie zachwyceni produkcją; dziś, gdy mamy już dostęp do nieco konkretniejszych treści, można zweryfikować jakość serialu.

Na portalu Rotten Tomatoes do momentu publikacji artykułu serial zebrał sześć opinii, z których tylko jedna jest negatywna. To daje 83% pozytywnych recenzji, a więc nadal bardzo wysoki wynik. Przychylne recenzje podkreślają, że produkcja startuje bardzo dobrze i prezentuje się spektakularnie. Nawet w jedynej negatywnej opinii krytyk wyraża nadzieję, że serial jeszcze się rozkręci w środkowej części – wygląda zatem na to, że całość ma mocny potencjał, nawet jeśli od początku nie trafiła w gusta wszystkich odbiorców.

Pierścienie władzy przedstawiają coś znajomego, ale odświeżonego na tyle, aby wizyta miała wartość zarówno dla wiernych fanów, jak i nowicjuszy w świecie Tolkiena”.

– Erin Carson, CNET.

Serwis przygotował również odrębny artykuł zbierający recenzje najnowszego serialu Amazona. Wybrane przytoczyliśmy w niniejszym tekście.

“Podobieństwa między Pierścieniami władzy i Władcą pierścieni Jacksona kreują ciekawą wizualną więź. Po obejrzeniu Pierścieni władzy łatwo sobie wyobrazić, jak Śródziemie przedstawione w serialu Amazona może przekształcić się w zniszczony, niemal postapokaliptyczny świat z filmów Jacksona.

– Alex Welch, Inverse.

“W czym Pierścienie władzy zawodzą na samym początku, to że pierwszy odcinek stanowi nieco suche wprowadzenie wypełnione niekończącymi się scenami politykowania i ględzących elfów na zielonym tle lub w elegancko urządzonych salach konferencyjnych”.

– Clint Worthington, RogerEbert.com.

“Zanim Pierścienie władzy się rozkręcą, mija trochę czasu, ale kiedy to już nastąpi, poszczególne elementy układanki szybko trafiają na swoje miejsca. Drugi odcinek sezonu jest lepszy niż pierwszy, który koncentruje się przede wszystkim na zarysowaniu postaci i nakreśleniu sytuacji, jaka spadła na Śródziemie”.

– Mae Abdulbaki, Screen Rant.

“Na miejscu są tu przymiotniki takie jak <<odważny>> i <<ambitny>>, świetnie odnoszą się do tego, co widzieliśmy do tej pory w serialu. To taki program, który zasługuje na oglądanie na dużym ekranie zamiast na telefonie”.

– David Opie, Digital Spy

“Serial Władca pierścieni: Pierścienie władzy naprawdę ma potencjał. Ma mocną obsadę, akcja jest świetna, a fabuła ciekawa. Mimo wszystko chciałem czegoś więcej. Nie chcę być zaciekawiony, chcę stać się podekscytowany”.

– Jamie Lovett, ComicBook.com.

Serial Władca pierścieni: Pierścienie władzy zadebiutuje już jutro na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie