Wiosenny patch do Battlefield 4 to również nocne mapy? DICE odpowiada

Studio pracuje obecnie nad kolejną łatką i tłumaczy, czy wraz z jej premierą na polu walki zgaśnie światło.

Nocne mapy w Battlefield 4 to jeden z elementów, na który fani tytułu wyczekują z niecierpliwością. Wygaszenie światła znacznie utrudni rozgrywkę i spowoduje, że będziemy musieli przyjąć podczas zabawy nieco inną taktykę.


Pierwsze z nocnych map zostały już przedstawione. Na początku mogliśmy zobaczyć Infiltrację Szanghaju, która jest dostępna obecnie na testowych serwerach Battlefield 4 (gameplay z tej mapy już publikowaliśmy, znajdziecie go tutaj). To jednak nie wszystko. Poniżej wrzucamy kilka innych filmików prezentujących nocne wojaże. Wyglądają naprawdę nieźle.

Przechodząc do sedna – kiedy w końcu ujrzymy nocne mapy w Battlefield 4? Deweloper pracuje obecnie nad wiosennym patchem i mieliśmy nadzieję, że właśnie tam zostaną one wrzucone.

Niestety, David Sirland z DICE wspomniał na forum Reddit, że nadchodząca łatka nie przeniesie nas jeszcze na nocny front. Twórcy zamierzają się bowiem skupić na poprawie kodu sieciowego Battlefield 4, a nocne mapy zostaną wyłączone z serwerów testowych do odwołania.  Powód? – Nocnych map nie będzie w patchu wiosennym – tłumaczy Sirland. Studio potrzebuje jeszcze trochę czasu, by naprawić zauważone błędy w tym trybie.

Gracze mogą teraz testować za to nadchodzący Gun Master oraz nowe bronie, które znajdziemy w najbliższym patchu. O samym trybie (był też gameplay!) pisaliśmy tutaj.

Szkoda jednak, że na nocne mapy musimy jeszcze trochę poczekać, bo tkwi w nich niezły potencjał. Zerknijcie sami.

 

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

15 Shares
Share15
+1
Tweet