Znamy reżysera Wiedźmina 4. Ma on odpowiadać za całą nową trylogię

Wiedźmin 4 ma nowego reżysera. Odpowie za całą trylogię
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiedźmin 4 to dopiero początek, a w planach jest cała nowa trylogia. Weteran ze studia CD Projekt RED będzie odpowiadać za kolejne gry z serii.

Wiedźmin 4 nie jest jedyną wiedźmińską grą obecnie rozwijaną przez CD Projekt RED (albo przynajmniej nie jest jedyna w planach spółki). Studio potwierdziło jakiś czas temu aż trzy nowe gry z tego uniwersum, a „czwórka” ma być preludium zupełnie nowej trylogii. Kolejną pozycją jest Wiedźmin Remake. Na razie nie ma konkretnych informacji na temat trzeciej pozycji.

Skupmy się jednak na tym, co wydaje się najbliższe realizacji, czyli na Wiedźminie 4. Otóż tytuł dopiero znajduje się w powijakach (tzn. w pre-produkcji). Po masowych odejściach z CDPR możemy jednak donieść, iż nowym reżyserem gry został Sebastian Kalemba. Zapamiętajcie to nazwisko, bo docelowo ma on sprawować piecze nad całą nową trylogią.

Wiadomość o karierze: reżyseruję nową sagę o Wiedźminie. Od momentu dołączenia do @CDPROJEKTRED Wierzę, że nic nie jest niemożliwe, a podnoszenie poprzeczki, opowiadanie emocjonalnych historii & tworzenie światów jest tym, po co tu jesteśmy. Jestem dumny, że mogę być częścią CDPR i pracować z tak utalentowanym i pełnym pasji zespołem.

– czytamy na Twitterze Sebastiana Kalemby

Deweloper jest weteranem polskiego studia. Pracuje tam 8 lat, a od roku pełni funkcję dyrektora kreatywnego studia. Do tego pracował nad Wiedźminem 3 jako główny animator i reżyser animacji.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie