Wiedźmiński klimatyzator. Co warto kupić, aby wczuć się w klimat przed premierą darmowej aktualizacji?

wiedźmin 3 next-gen akcesoria
Publicystyka

Odliczanie do premiery Wiedźmin 3 next-gen już trwa. Przygotujcie się na odświeżoną przygodę z pomocą świetnych gadżetów związanych z grą.

W naszych kalendarzach notorycznie zaznaczamy daty, które przypominają nam o ważnym wydarzeniu. Jestem przekonany, że dla polskich graczy, aktualizacja do Wiedźmina 3 zasługuje na owe wyróżnienie. Na to, aby pole z napisem 14 grudnia utrwalić kolorem krzykliwym. Bo tego dnia ponownie odwiedzimy ulubione miejsca w Novigradzie, zajdziemy do karczmy na mocny trunek, a przede wszystkim przeżyjemy wielką przygodę Geralta raz jeszcze, patrząc na grę CDPR z innej perspektywy. I to dosłownie, gdyż oprócz zmian w oprawie graficznej przetestujemy również nowy tryb kamery, znad prawego ramienia bohatera, przez co rozgrywka otrzyma bardziej dynamiczny obraz.

Zanim jednak ziści się next-genowe marzenie, przyjmijcie ode mnie jedno wiedźmińskie zlecenie. Nie będzie nic o potworach, ani przyniesieniu słoika z ogórkami z piwnicy, w której grasują duchy. Rzecz w tym, że chcę zawczasu przygotować wszystkich na wyczekiwaną premierę darmowego patcha i uczynić to zamierzam poprzez quest z proponowanymi akcesoriami. Ja podaje przykładowe produkty skojarzone z uniwersum Wiedźmina, a Waszym zadaniem jest wybrać te najlepsze. A więc jak to mawiał Geralt… graj muzyko!

Zestaw 7 Kości Kostek RPG + Moneta

[82-130 zł]

Najsampierw coś dla kolekcjonerów i osób zaznajomionych z realiami gier RPG, ale tych w odmianie papierowej. W Empiku jest dostępnych aż 14 różnych zestawów kości, które mogą stanowić świetne uzupełnienie do gabloty z gadżetami, jak również zostać wykorzystane podczas sesji fabularnej ze znajomymi. W pakiecie jest komplet wymagany m.in. do systemu Dungeon & Dragons, czyli K4, K6, K8, K12, K20 plus K100. Każda jedna kosteczka została wykonana z dbałością o detale. Pomalowano je i ozdobiono wedle konkretnego stylu, który reprezentują najważniejsze postacie z uniwersum Wiedźmina. A dodatkowo w pudełku znajdziemy metalową monetę, wykończoną dwustronnie wyrazistymi symbolami.

Kubek na kości

[99-115 zł]

Skoro były kości, to musi być też do nich kubeczek. Ale nie mówię o jakieś owalnej szklanie z supermarketu, bo taka co najwyżej posłuży do wypicia mahakamskiego dwójniaka. Jedynie kubek z klasą i charakterem, w którym owszem przechowamy kości i będzie ładnie prezentował się na półce obok gadżetów z Wiedźmin 3. W końcu to żaden plastik a prawdziwa skóra i jej wierzch pokryty tłoczeniami nawiązującymi do postaci z gry. Choć jego rola może być znacznie większa, o ile gramy ze znajomymi w RPG – łatwiej wymieszamy kości do kolejki rzutu, licząc w duchu na wysokie wartości cyfr. W środku jest tyle wolnego miejsca, że upchniecie nawet 2 zestawy kości.

Good Loot Puzzle 1000 elementów 

[68-70 zł]

Słyszałem o licencjonowanych puzzlach z dawnych lat wartych teraz majątek, o perełkach po 1000 i 5000 elementów, o które biją się anonimowi kupcy na wielu platformach sprzedażowych. Czy w przyszłości podobna historia przydarzy się zestawom z Good Loot ze wzorem Wiedźmina? Któż to wie, acz takie rzeczy warto zamawiać, choćby miały cieszyć tylko oczy pierwszego właściciela. Bo tak, producent ma dla nas wyśmienite sceny do ułożenia, niektóre aż przywołują przyjemne wspomnienia z Wiedźmina 3 – do wyboru kadr z dialogiem między Geraltem i Ciri przy ognisku lub przy stole do Gwinta, jest też grafika z walką Geralta i Gryfa. Obrazki na pudłach pomogą Wam podjąć decyzję, ale no wiecie, róbcie to z głową. Zestawy są po 1000 elementów, więc zakres barw w znacznej mierze wyznacza trudność wyzwania.

Książka Wiedźmin. Historia fenomenu

Zaskakujące jest, że po uruchomieniu odświeżonego Wiedźmina 3, nawet mając za sobą kilkukrotne przejście gry, nie poczujemy wypalenia pod kątem historii, postaci lub świata. Polskie RPG ma ten pierwiastek jakości, wisi nad nim magia rzucona niczym wiedźmińskim znakiem i chroni wielką markę przed złowrogim upływem czasu. Ale nie jest to tylko zasługa CDPR, a wszystkich pobocznych projektów i na pewno twórcy tego uniwersum – Andrzeja Sapkowskiego. Temu wspólnemu sukcesowi przyjrzał się Adam Flamma w książce Wiedźmin: Historia Fenomenu. Jej autor przeprowadził ciekawe wywiady z osobami zaangażowanymi w dzieła z różnych mediów, zebrał tonę informacji, aby przedstawić zakulisowe sprawy oraz fakty, które każdy fan powinien znać jak hymn Polski.

Medalion z edycji kolekcjonerskiej Wiedźmin 3

wiedźmin 3 gadżety

Nie wiem, ile w tym prawdy, lecz medalion z kolekcjonerskiej edycji Wiedźmin 3 ponoć działa jak ten, który w grze nosił na klacie Geralt. Wibruje w obecności potworów, wielu zwykłym ludziom uratował życie, ostrzegając przed niespodziewanymi odwiedzinami teściowej. Sam w sobie wykrywa też miejsca magiczne i przedmioty naładowane nadnaturalną siłą, co ma wymierne korzyści zarówno w grze jak i w życiu. Jeśli jednak nie wierzycie mi na słowo, to medalion z cechu wilka i tak warto mieć, choćby ze względu na wartość wizualną. Solidnie wykonany z trwałych materiałów (stop metalu i magnezu), toteż przetrwa w każdych warunkach.

Wiedźmińskie skarpety

Większość moich propozycji to przedmioty bardziej lub mniej ukierunkowane na wczuwanie się przed premierą aktualizacji do gry. Tym razem ugryźmy temat od strony praktycznej, czyli wyposażenia, które przyda się w trakcie długiej eksploracji – obawiam się, że tylko takie przed nami. Kilkugodzinne sesje w Wiedźminie 3 w okresie zimowym mogą być niebezpieczne dla temperatury ciała, dlatego zadbajmy wpierw o właściwy pancerz na nogi (jak wiecie, ciągnie od stóp). Oto więc para skarpet niczym zbroja, których styl prawdopodobnie wywodzi się ze szkoły wilka. To swoiste uzupełnienie wiedźmińskiego rynsztunku, nadające się na każdy rodzaj przygód, nie tylko przed komputerem lub konsolą.

Figurka kolekcjonerska z Wiedźmina 3, Dark Horse

[127,99 – 389 zł]

Moim skromnym zdaniem, CD Projekt Red w 2015 roku wydało najlepszą edycję kolekcjonerską wszechczasów. Jej zawartość, przy uwzględnieniu niskiej ceny, wręcz powalała. Nie doczekamy się kolejnej EK przy okazji next-genowej wersji, aczkolwiek sami możemy ją stworzyć, kompletując osobno różne gadżety. Tym najważniejszym może być figurka z ulubionymi postaciami. Będzie coś dla team Yennefer oraz team Tris, ale w sumie dlaczego by nie zarezerwować na półce miejsce dla całej rodzinki. Wskazane przeze mnie figurki wykonała znana firma Dark Horse, więc nie trzeba martwić się o jakość malowania i trwałość materiału, a jedynie o wolną przestrzeń, gdyż są słusznych rozmiarów – wysokość około 20 cm.

Lampka Nocna 3D LED

[79,99 zł]

Na jakiej platformie zamierzacie powrócić do wykonywania zleceń na potwory – PC, PS5 czy XSX? Będzie to miało znaczenie wobec ilości zmian poczynionych w warstwie grafiki (w wersji na komputery dojdzie nowy tryb Ultra). Mam jednak dla Was gadżet, który wygląda tak samo dobrze obok każdego sprzętu do grania, szczególnie w nocy, bo mowa o lampce 3D. Będzie emanować Waszą pasją do gry Wiedźmin 3, i tym samym przypominać, że zlecenia same się nie zrobią. Niezależnie od wzoru lampki, ich konfigurowalność jest identyczna i możemy z pomocą zewnętrznego pilota ustawić 2 tryby działania (światło stałe lub w 7 kolorach). I co ważne, rachunki za prąd nie skoczą drastycznie, choćbyście oświetlali swój pokój gamingowy przez całą noc. Lampka jest zasilana przez przewód USB.

Kolorowanka ze świata Wiedźmina – dla dorosłych!

wiedźmin 3 gadżety

Zdaje sobie sprawę, że polecanie kolorowanek dorosłym ludziom to nie jest coś powszechnego, ale ten przypadek musicie rozważyć. Dedykacja dla dojrzałych graczy jest tu bardzo na miejscu, bowiem CDPR nie patyczkowało się z doborem scen do wypełnienia kredkami, pastelami lub mazakami. W bloczku na 96 stronach są szkice czekające na brunatną krew, krajobrazy walki z potworami, w których Geralt niczym brutal tnie, sieka i odcina kończyny swoim wrogom. Wygląda to jakby producent stworzył dla fanów powierzchnię do spełniania swoich fantazji artystycznych, uprzednio szykując plan zdjęciowymi z ulubionymi postaciami i bestiami do ubicia. Nawet jeśli nie macie w sobie duszy artysty, z tą kolorowanką popłynięcie jak da Vinci z Mona Lisą.

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Empik.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie