CD Projekt RED obiecuje zająć się tymi czterema problemami Wiedźmina 3 w wersji next-gen

Wiedźmin 3 next-gen naprawiany. CDPR odnosi się do 4 problemów
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiedźmin 3 next-gen jest powszechnie chwalony, choć nie w wersji na PC. CD Projekt RED zaadresowało swój stosunek do czterech największych problemów gry.

REDzi ponownie nie mają zbyt lekko, ale tym razem cała sprawa dotyczy Wiedźmina 3. Studio w pełni zdaje sobie sprawę z problemów edycji na PC dla wielu graczy. W najnowszym wpisie na blogu studio adresuje swój stosunek do czterech głównych problemów, którymi chcą zająć się jak najszybciej to możliwe.

Wiedźmin 3 next-gen naprawiany

Na oficjalnym forum CDPR pojawił się nowy wpis zadedykowany wszystkim tym, którzy wciąż mają problemy z aktualizacją gry. Deweloperzy wyodrębnili cztery punkty, którym poświęcają aktualnie najwięcej czasu. Priorytetowo mają zająć się:

  • Gra “wykrzacza się” na PC (twórcy zalecają aktualizację sterowników, w tym chipsetu płyty głównej)
  • Posiadacze edycji gry na Origin nie mogą zaktualizować gry
  • Słaba wydajność gry na maszynach z kartą graficzną Intela
  • W niektórych regionach niedostępne są dodatki do gry w wersji na PS5

Co ciekawe, mają oni też rozwiązanie dla graczy, którzy borykają się z optymalizacją wydania na PC. Po aktualizacji 4.0 grę można odpalić w dwóch trybach – DirectX 11 oraz 12. Nowsza wersja zawiera w sobie graficzne ulepszenia oraz obsługę ray tracing. “Jedenastka” to wersja bez RT i części z ulepszeń graficznych. Dlatego też zalecane jest przestawienie się na DX11, jeżeli tytuł nie działa tak, jak się tego oczekuje.

Przy okazji REDzi radzą graczom zgłaszać istotne problemy w tym formularzu na forum.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie