Wiedźmin 3 next-gen obsypany świetnymi ocenami. Najlepsza gra 2022 roku

Wiedźmin 3 next-gen w recenzjach. Najlepiej oceniana gra 2022 roku
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiedźmin 3 next-gen debiutuje jutro, ale już teraz w sieci pojawiły się pierwsze oceny. Okazuje się, że odświeżenie perfekcji jest również… niemal perfekcyjne.

No proszę – tak imponująca lista zmian w darmowej dla posiadaczy gry aktualizacji next-gen przyprawia wręcz o zawrót głowy. CD Projekt RED dołożył najwyraźniej wszelkich starań, aby wzbogacić jednego z najlepszych RPG-ów w historii o dodatkową głębię. To w końcu nie tylko (zauważalne!) zmiany graficzne, ale także sporo nowej zawartości i poprawek, na które czekaliśmy latami.

WIedźmin 3 next-gen grą roku

W sieci już teraz pojawiły się pierwsze oceny odświeżenia Wiedźmina 3. Okazuje się, że tytuł w edycji „Complete Edition” na PC, PS5 i Xbox Series X i S przekonał do siebie krytyków zasadniczo w takim samym stopniu, w jakim zrobiła to podstawowa wersja gry. Wystarczy tylko udać się na Metacritic, aby dość szybko zrozumieć, że ponownie mamy do czynienia z hitem.

Obecnie Wiedźmin 3 w ulepszonej na obecną generację sprzętu edycji zasłużył na średnią ocenę 97/100 zdaniem krytyków w wersji na PS5. Jeśli mowa o konsoli Xbox Series X i S, na razie jest za mało ocen, bo jedynie trzy. Te jednak są bardzo pozytywne. XboxEra i Jeuxvideo wystawiły grze notę niemal maksymalną (9,5/10), a serwis But Why Tho? 9/10.

Wersja na PS5 przekonała do siebie aż sześciu recenzentów, którzy wystawili tytułowi ocenę maksymalną. Redaktor serwisu VGC informuje, że to jest to „definitywna” i kompletna edycja wielkiego hitu na konsole. ScreenRant chwali w zasadzie każdy element produkcji – od ulepszeń graficznych i nowego questa, po wciąż świetne podstawy, dzięki którym zasłynęła oryginalna gra.

Co ciekawe, powyższe noty przełożyły się na bardzo ciekawe zjawisko. Oto bowiem na samej końcówce roku dostaliśmy najwyżej ocenianą pozycję 2022 roku. Wiedźmin 3 – Complete Edition zdobył pierwsze miejsce na podium, a zaraz za nim znajdziemy Portal Companion Collection oraz Elden Ring. Warto jednak mieć na uwadze, że oceny Wiedźmina dotyczą przede wszystkim ulepszeń next-gen i samej aktualizacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie