Warner Bros. Games może sprzedać swoje studia. Kilka spółek zainteresowanych kupnem

Suicide Squad: Kill the Justice League wydawane przez Warner Bros. Games
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Przyszłość studiów zebranych pod marką Warner Bros. Games wisi obecnie na włosku. Spółka najprawdopodobniej sprzeda niektórych deweloperów.

Niedawna fuzja Warner Bros. i Discovery może negatywnie odbić się na gamingowych spółkach zależnych pierwszego z podmiotów. Po raz kolejny już pojawiły się przesłanki, że poszczególne studia mogą zostać wystawione na sprzedaż. Wśród zainteresowanych kupców mieli się znaleźć EA, Take-Two, Microsoft, Sony, Tencent, NetEase oraz PUBG Corporation. Choć początkowo mówiono wyłącznie o studiach, Imran Khan z portalu Fanbyte zasugerował teraz, że w grę wchodzi także sprzedaż licencji na prawa własności intelektualnych. Jak na razie nie wiadomo jednak, co konkretnie zostałoby tu zaproponowane potencjalnym kupcom.

Warner Bros. Games współtworzy kilkanaście studiów, spośród których nowych właścicieli mogą zyskać: Rocksteady, TT Games oraz NetherRealm. Pierwsze ze studiów jest odpowiedzialne m.in. za tytuły z uniwersum DC; obecnie pracuje nad Suicide Squad: Kill The Justice League – nie wiadomo więc, czy sprzedaż studia nie odbije się negatywnie na wyczekiwanej, już i tak opóźnionej grze. Druga ekipa, czyli TT Games, odpowiada za wszelkie gry związane z LEGO. Wreszcie NetherRealm Studios zapisali się w pamięci graczy m.in. jako współtwórcy nowych odsłon serii Mortal Kombat.

To nie pierwsza sytuacja, gdy w branży mówi się o możliwej sprzedaży poszczególnych studiów. Po raz pierwszy takie informacje pojawiły się już w 2020 roku, ostatecznie jednak zrezygnowano z planów. Można się spodziewać, że tym razem dojdzie już do sprzedaży – liczę jedynie na to, że całość przebiegnie bez opóźnień tytułów czy straty na jakości tworzonych gier.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie