Netflix „pluje na mundur żołnierza polskiego”. Kontrowersje wokół „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”

Julia Wieniawa powraca w roli Zosi w filmie W lesie dziś nie zaśnie nikt 2
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Politycy PiS skrytykowali jeden z motywów w polskim slasherze W lesie dziś nie zaśnie nikt 2. Według nich sposób ukazania żołnierzy WOT w filmie Netflixa to „niebywały skandal”.

Czy chodzi o nazwanie dębu-chłopca (!) żeńskim imieniem, czy Squid Game jako największy problem polskiej edukacji – rodzimi politycy potrafią stanąć na wysokości zadania. Tym razem w ogniu krytyki ponownie znalazła się platforma Netflix. Chodzi o sposób przedstawienia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w slasherze W lesie dziś nie zaśnie nikt 2.

Wezwanych w filmie na pomoc „chłopaków z obrony terytorialnej” ukazano jako niewyszkolonych nieudaczników pijących piwo przed telewizorem. Na ścianie w mieszkaniu widać również swastykę. To właśnie ta scena tak wzburzyła polityków PiS, w tym Jana Mosińskiego:

„To niebywały skandal. Widocznie komuś się pomieszało w głowach. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają swój godny udział w tym co działo się w czasie pandemii, ale również obecnie na granicy polsko-białoruskiej. Tego typu sceny obrażają. To dalsze plucie na mundur żołnierza polskiego”.

– stwierdził Jan Mosiński w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl.

Poseł wezwał również Polaków do zbojkotowania filmu:

„Netflix funkcjonuje jako amerykańska platforma streamingowa. Nie wiem czy jest możliwość podjęcia jakiś kroków prawnych w stosunku do tej podłej insynuacji dotyczącej żołnierzy WOT-u. Bez wątpienia coś trzeba w tej sprawie zrobić. Nie wiem czy KRRiT ten temat podejmie, ale to ohydne kłamstwo, które powinno spotkać się z jakąś reakcją. […] Każdy z nas Polaków, który ma odrobinę patriotyzmu w sercu, a takich osób jest bardzo dużo, także młodych, powinien to zbojkotować. Mamy przecież internet, można się komunikować i tego badziewia nie oglądać”.

– kontynuuje Mosiński.

Janowi Mosińskiemu wtórował także inny poseł PiS, Robert Telus:

„Nie wolno pozwalać, aby kpiono z naszego żołnierza. […] Jeżeli ktokolwiek próbuje kpić z naszego munduru, powinien być za to potępiony”.

– stwierdził Telus w portalu WirtualneMedia.pl.

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 – slasher rodzimej produkcji

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 to kontynuacja polskiego slashera z 2020 roku. Film miał premierę niespełna miesiąc temu. W produkcji zagrali m.in. Julia Wieniawa, Mateusz Więcławek, Zofia Wichłacz, Andrzej Grabowski oraz Wojciech Mecwaldowski.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie