Unitl Dawn powróci? Horror ma trafić na PC i PS5

Until Dawn
Newsy PC PS4 PS5

Jeżeli czekacie na drugą część Until Dawn to… Cóż, nie mamy dla was dobrych wieści. Co innego w przypadku graczy, którzy chcieliby ograć tytuł sprzed lat na PC. W sieci pojawiła się informacja, że ten udany horror zmierza w nowej wersji na PC i PS5. Nie wiadomo, czy chodzi o remaster, czy też remake. Pewne jednak jest, że za plotką stoi znany i sprawdzony informator.

Until Dawn powraca — na PC i PS5, zawsze coś

Coś ostatnio ruszyło się w kontekście Until Dawn — film na podstawie gry jest podobno w drodze, a teraz okazuje się, że tytuł może otrzymać zupełnie nową wersję na nowe platformy. O ile temat produkcji filmowej poruszaliśmy jakiś czas temu, to sprawa z ponownym wydaniem gry jest zupełnie nowa. Plotka pojawiła się za sprawą informacji opublikowanej przez znanego informatora. Billbil-kun niejednokrotnie pokazywał, że potrafi zbierać trafne informacje, dlatego i tym razem możemy mu zaufać.

A o co dokładnie chodzi? Otóż jego zdaniem w drodze jest nowa wersja popularnego horroru, która tym razem jest przygotowywana z myślą o PC i PS5. Oznacza to, że będziemy mieć najpewniej do czynienia z remasterem, nie zaś nową grą. To kolejny tytuł z rodziny Sony, który zyskałby swoją pecetową wersję. Przy okazji pojawi się też edycja na PlayStation 5. Jak łatwo się domyślić, ta z pewnością będzie wzbogacona o obsługę funkcji kontrolera DualSense, czyli haptyczne wibracje i nie tylko.

Raczej nie ma sensu nastawiać się na graficzne rewolucje. Informator podaje, że tytuł zostanie poddany odświeżeniu oprawy i to w zasadzie tyle — nie licząc dostosowania wspomnianego sterowania. Tak czy inaczej, pozycja będzie na pewno ciekawa. Horror dobrze się przyjął i na pewno będzie ciekawym doświadczeniem dla graczy na innych platformach. Kiedy premiera? Tego na razie nie wiadomo.

Until Dawn ukazało się na PS4 25 sierpnia 2015 roku. Gra została stworzona przez Supermassive Games i została ciepło przyjęta przez graczy oraz recenzentów. Tytuł utrzymany został w konwencji horroru opowiadającego losy grupki przyjaciół, która wybrała się na noc do pewnego tajemniczego domku w górach. Grupa jest odcięta od świata zewnętrznego, a wokół zaczynają dziać się niezwykle upiorne rzeczy. Jest to jeden z tych tytułów, w których od naszych decyzji zależy kto (i czy w ogóle) dotrwa do końca historii.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie