Tytuły startowe PS5 i Xbox Series nie mają znaczenia, twierdzi Microsoft

0 komentarzy

Microsoft twierdzi, że tytuły startowe PS5 i Xbox Series nie mają znaczenia w kwestii sprzedaży sprzętu. Phil Spencer wypowiedział się o nowych konsolach.

Choć dla wielu osób to właśnie gry ekskluzywne decydują o wyborze konsoli, to Microsoft ma nieco inny pogląd na sprawę. Phil Spencer udzielił niedawno wywiadu, w którym podzielił się kontrowersyjną opinią.

Wiem, że część prasy będzie chciała przygotować materiał w stylu „tytuły startowe Xbox kontra PlayStation.” Jeśli jednak obydwie platformy całkowicie się wyprzedały, to nie sądzę, aby gry startowe miały na to większy wpływ poza ocenami. To nie wpłynie na to, ile konsol sprzedamy. Najważniejszą kwestią dyktującą to, ile konsol trafi do graczy nie będzie konkurencja, czy Halo, czy inne tytuły startowe. To jest uzależnione od faktu, ile konsol uda nam się wyprodukować.

Zauważamy to. Zamówienia przedpremierowe wyprzedały się w ciągu kilku godzin i dotyczy to również naszej konkurencji. Aktualnie mamy duże zapotrzebowanie na konsole do gier i zamierzamy produkować ich tak dużo, jak tylko zdołamy.

– Phil Spencer dla ShackNews

Choć można się nie zgadzać z opinią szefa marki Xbox, to fakty mówią same za siebie. Konsole Xbox Series sprzedają się doskonale i nie ma na to wpływu fakt, że nie posiadają praktycznie żadnych pełnoprawnych tytułów startowych.

Czas pokaże czy gry faktycznie nie będą dyktować sprzedaży konsol w tej generacji. Oferta Xbox Game Pass jest bardzo kusząca, a z drugiej strony Sony zapowiedziało kilka dobrze zapowiadających się gier ekskluzywnych. To będzie bardzo wyrównana walka.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się