Posiadacze PC się doczekali. Można składać zamówienia na limitowaną edycję The Last of Us Part I

The Last of Us Part I na PC w wersji Firefly Edition już do zamawiania
Newsy PC

The Last of Us Part I w wersji Firefly Edition dostępne jest już do zamawiania. Na razie jednak nie w Polsce, ale za to na innych europejskich rynkach.

Firefly Edition dla posiadaczy PS5 wyprzedało się na pniu, a ceny na rynku wtórnym osiągnęły niebotyczne poziomy. Nie brakowało także kontrowersji związanych z wadliwymi i uszkodzonymi egzemplarzami. Liczę, że tak samo nie stanie się z wersja na PC, ale popularność serialu zapewne skłoniła większą liczbę graczy do zainteresowania się tym tytułem.

The Last of Us Part I Firefly Edition dla PC

Początkowo limitowana edycja kolekcjonerska na PS5 dostępna była wyłącznie w krajach Ameryki Północnej, ale z czasem trafiła także do Europy. Sony tym razem nie zamierza wodzić europejskich graczy za nos i od razu ogłosiło, że Firefly Edition portu na PC dostępne jest także na Starym Kontynencie. Wyceniono ją na 99,99 dolarów, czyli około 450 zł. Sporo, ale jest jeszcze jeden problem.

Zamówienia wystartowały, jednak możliwe są wyłącznie przez PlayStation Direct. Oznacza to, że Polacy nie mają nawet co liczyć na zakup “kolekcjonerki”, chyba że pomoże im znajomy choćby z Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Pozostali gracze na rynkach, które obsługuje Direct, mogą już teraz składać pre-ordery. Warto jednak się spieszyć, bo raczej nie trzeba będzie długo czekać, aby wszystko się wyprzedało.

Sam fakt istnienia limitowanej edycji na PC warto odnotować także z innego względu – jest to fizyczne wydanie. Gra, z tego przynajmniej do wiadomo, nie trafi do pudełek, a będą mogli nabyć ją gracze posiadający konto w Epic Games Store i Steam. Fizyczne wydanie to szereg bonusów, w tym:

  • Gra The Last of Us dla jednego gracza i rozdział prequela Left Behind na PC
  • SteelBook w limitowanej edycji
  • Komiks The Last of Us: American Dreams #1 – #4 z nowymi okładkami
  • Wcześniejszy dostęp do paru elementów w samej grze i dodatkowe skiny

Warto dodać, iż edycja nie zawiera fizycznej płyty, a jedynie kod aktywacyjny na Steam. Przypomnę, iż niedawno przesunięto datę premiery gry na PC.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie