Kolekcjonerska edycja The Last of Us Part I jednak w Europie. Złe wieści dla Polaków

The Last of Us Part I Firefly Edition jednak w Europie, ale nie dla Polaków
Newsy PS5

PlayStation uruchomiło przedsprzedaż The Last of Us Part I Firefly Edition w Europie. Niby super, ale Polacy i tak nie zamówią gry do domu.

PlayStation do tej pory oficjalnie nie uruchomiło swojej usługi Direct dla Polski, co oznacza, że znów ominą nas ważne premiery. Zdecydowanie takim określeniem można nazwać edycję kolekcjonerską Firefly Edition dla The Last of Us Part I. Remake doczekał się wydania, którego fani pożądali jeszcze przed premierą.

Wspomniana edycja pierwotnie miała nigdy nie trafić do Europy, a w USA wyprzedała się na pniu. Problem w tym, że fani głośno donosili o tragicznym stanie przesyłek. Wielu sądzi, że winny nie był tylko przewoźnik czy kurier, ale przede wszystkim złe zapakowanie gier, co bezpośrednio przełożyło się na ich uszkodzenie. Mimo to popularność edycji Firefly była wysoka, a dziś można ją dostać m.in. na eBay’u w cenie będącej wielokrotnością sugerowanej.

Teraz jednak może się to zmienić, to edycja ta oficjalnie trafi do Europy. Wiadomość dla rodzimych jest o tyle ciekawa, że w istocie będziemy mogli ją zamówić, ale np. do rodziny w Niemczech. Jeżeli faktycznie komuś na tym zależy, zamówienia można składać już teraz. Cena wynosi 109,99 euro, czyli około 511 złotych. Premiera została zaplanowana na 23 stycznia 2023 roku. Teraz tylko pozostaje liczyć na to, że podobnego wydania doczeka się także wersja PC. Choć niestety… wątpię.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie