The Last of Us Multiplayer będzie free-to-play? Spora szansa, że zagramy za darmo

The Last of Us multiplayer będzie dostępne jako free-to-play?
Newsy PS4 PS5

Pojawiły się nowe poszlaki w sprawie The Last of Us Multiplayer (znanym też jako „Factions”). Samodzielny tytuł może opierać się na dystrybucji free-to-play.

Na stronie Naughty Dog pojawiła się niedawno ciekawa oferta pracy. Ciekawa z tego względu, że być może przynosi nowe wieści w sprawie The Last of Us Multiplayer lub „Factions”. Ma to być samodzielna produkcja niezwiązana stricte z The Last of Us, lecz osadzona w tym samym świecie. To, co ma ją wyróżniać, to postawienie na rozgrywkę wieloosobową.

The Last of Us i to za darmo?

Wiele do tej pory o samym projekcie się nie dowiedzieliśmy. Możemy jednak z całą pewnością stwierdzić, że gra faktycznie powstaje i teoretycznie powinna zadebiutować stosunkowo niedługo. Nie wiem jak inni fani TLoU, ale sam uwielbiałem multiplayer w pierwszej części, więc bardzo chętnie przekonam się, co takiego przygotowuje od dawna dla nas Naughty Dog tym razem.

Na razie mamy tak naprawdę jedną grafikę z gry i… tyle. TLoU Multiplayer może jednak okazać się grą zupełnie darmową, dystrybuowaną w formule free-to-play. Jest spora szansa, że zagramy bez opłat, a całość może być pierwszym poważnym wejściem Sony w gałąź gier-usług. Firma od dawna podkreśla, że zamierza eksplorować coraz więcej tego typu pozycji. Jest to po części dobra wiadomość, a po części – wszystko zależy od mikropłatności.

Na stronie producenta znajdziemy nową ofertę pracy. W sekcji „bonusowe umiejętności” wymieniono „udowodnione doświadczenie w roli produkcyjnej wspierającej tytuł AAA, free to play, live”. Reszta opisu stanowiska dość jasno wskazuje, że chodzi o wspomniane Factions, więc istnieje spora szansa, że PlayStation nie będzie chciało, abyśmy płacili za tytuł. Nie ma w tym raczej zaskakującego – w końcu dziś płatne gry stawiające wyłącznie na multiplayer nie mają aż takiej racji bytu. Sam posunę się wręcz do tego, że Factions może jednocześnie ukazać się na PS5 oraz… PC.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie