The Last of Us 2 na PC? Naughty Dog skupia się na komputerach

The Last of Us 2 na PC? Naughty Dog coś sugeruje
Newsy PC PS4 PS5

Naughty Dog zamierza bardziej rozwijać swoje gry pod kątem rynku PC. Czy oznacza to, że na tę platformę ukaże się The Last of Us 2?

Naughty Dog jest stricte deweloperem krojonym pod PlayStation, którego dotychczasowe gry ukazywały się niemal tylko na sprzęcie “niebieskich”. Wszystko jednak zmieniło się za sprawą debiutu Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei. Dwie gry z serii wyszły oficjalnie na komputery osobiste, a wiele wskazuje na to, że nie jest to koniec.

The Last of Us 2 również na PC?

W długim wpisie na blogu Naughty Dog wyjaśnia cele i idee przyświecające opracowywaniu Uncharted na PC. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że na ten moment nie ma co liczyć na poprzednie części w takiej formie. Niemniej nie oznacza to, że “czwórka” i spin-off to jedyne gry tego dewelopera, która mogą ukazać się na tę platformę. W końcu przed nami debiut The Last of Us Part I, a istnieje sporo szans, że wyjdzie również… druga część.

ND zaznacza, że wiele nauczyło się dzięki współpracy z Iron Galaxy Studios, które pomogło przenieść Uncharted na komputery. Deweloperzy wyjaśniają, że “patrzą w przyszłość gier Naughty Dog na PC bardziej podekscytowani niż kiedykolwiek”.

Iron Galaxy zaoferowało nam siebie jako partnera, co do którego mogliśmy mieć pewność, że dostarczy wysokiej jakości wersję tych dwóch gier Uncharted i z którym mogliśmy ściśle współpracować, aby lepiej zrozumieć proces tworzenia gier na PC, jednocześnie koncentrując się na obecnych i przyszłych projektach i przenosząc je na PC.

– wyjaśnia we wpisie na blogu PlayStation Christian Gyrling, wiceprezes ND

Słowa o “przyszłych projektach” w zasadzie nie pozostawiają wiele wyobraźni. Wychodzi na to, że kolejne gry ND również mają trafić na PC. Osobiście stawiam na to, iż dotyczy to również wydanych już pozycji, a przede wszystkim The Last of Us Part II. Skoro “jedynka” w formie remake’u trafi na tę platformę to wydanie (nawet zremasterowanej) “dwójki” też ma sporo sensu, prawda?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie