[The Game Awards 2014] Zelda na Wii U wygląda świetnie. Pierwszy gameplay!

Szykuje się kolejny tytuł, który mocno popchnie sprzedaż stacjonarnej konsoli Nintendo.

Big N nie było może zbyt aktywne podczas The Game Awards 2014, lecz to, co pokazali panowie od Mariana wystarczyło, by podgrzać atmosferę.

Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć bowiem gameplay z nowej odsłony The Legend of Zelda, która w przyszłym roku pojawi się na Nintendo Wii U.

Link ponownie będzie mógł dosiąść Eponę. Sterowanie podczas jazdy wierzchem ma być półautomatyczne, więc odpada problem z omijaniem drzew. Siedząc w siodle będziemy mogli oczywiście walczyć. Na trailerze pokazano, jak nasz bohater likwiduje wrogów strzelając z łuku. Będziemy mogli również wyskoczyć z siodła i za pomocą jednego przycisku na chwilkę zwolnić czas, by lepiej namierzyć cel.

Kolejną ciekawostką, którą zobaczymy na filmiku, jest żaglowe płótno, które podobnie jak w Skyward Sword posłuży nam za spadochron. Na ekraniku gamepada wyświetlona zostanie mapa naprawdę ogromnego świata. Będziemy mogli np. zaznaczyć na niej punk docelowy naszej podróży, co ma ułatwić orientację w terenie.

To, co jednak najbardziej przykuwa uwagę na trailerze, to piękny, otwarty świat. Czyżby zapowiadał się kolejny wielki hit na Wii U? Chyba nie ma co do tego większych wątpliwości.

Podczas prezentacji zdradzono ponadto, że jeszcze przed premierą nowej części  The Legend of Zelda, posiadacze Nintendo Wii U otrzymają kolejną odsłonę Star Fox.

Zelda na Wii U – prezentacja z The Game Awards

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: