Darmowy FPS od współtwórców Battlefield zachwyca destrukcją otoczenia. Zapiszcie się na testy

The Finals zachwyca destrukcją otoczenia. Nowy FPS będzie darmowy
Newsy PC

Takiej destrukcji otoczenia jeszcze nie było! Darmowe The Finals niebawem wkracza w fazę testów, a nowy zwiastun podnosi ciśnienie. I to bardzo dobrze.

The Finals wydaje się mieć wszystko to, czego od dawna brakowało mi w sieciowych FPS-ach. Dynamiczna akcja pokrywa się tutaj z mapami zmuszającymi do szybkiego reagowania. Mnóstwo narzędzi zniszczenia idealnie uzupełnia specjalne umiejętności postaci graczy. No i do tego mamy destrukcję otoczenia, jakiej jeszcze nie było nigdzie wcześniej.

Wiem, że seria Battlefield jest bodaj najbardziej znanym przykładem gier, w których możliwość niszczenia mapy jest tak rozwinięta. Szkoda jednak, że przy okazji BF2042 opcja ta wydaje się jedynie dodatkiem, a nie jednym z głównych systemów zabawy. Remedium na to może okazać się The Finals, czyli nowy FPS od byłych twórców marki Battlefield.

Deweloperzy rozwijają pozycję, która w ogóle nie przypomina klasycznego shootera free-to-play. Ten ma być jednak w pełni darmowy! Gracze wezmą udział w specjalnych rozgrywkach przypominających program rozrywkowy, w których będą strzelać do siebie nawzajem i zawalczą o chwałę oraz pieniądze. Pomoże im w tym spory arsenał narzędzi zniszczenia oraz… system destrukcji otoczenia.

Być może na pierwszy rzut oka tak nie wygląda, ale The Finals ma chyba najbardziej rozwiniętą destrukcję w historii. Na zaprezentowanym właśnie gameplay trailerze widzimy walące się budynki, urywające się pojedyncze ściany czy ich fragmenty. Zależnie od tego, gdzie znajduje się gracz, może on nawet przeżyć, jeśli znajdzie się w odpowiednim miejscu i np. stanie na dużym kawałku spadającej podłogi. Jest to z pewnością imponujące, a ambicje deweloperów sięgają wysoko. Szczerze mam nadzieję, że twórcy dadzą radę z optymalizacją na PC, bo w przeciwnym razie mogą pojawić się spore problemy.

Aktualnie trwają zapisy do testów gry. Każdy posiadacz konta na Steam może wyrazić chęć udziału w nich – wystarczy udać się pod ten link i kliknąć „poproś o dostęp do testów”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie