Mężczyźni poniżej 170 cm wzrostu nie mają praw człowieka – stwierdziła pro-graczka Tekkena i została zwolniona

Tekken - Tanukana
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Profesjonalny segment marki Tekken przeszedł małe trzęsienie ziemi. Zawodniczka Cyclops Athlete Gaming została zwolniona za stwierdzenie, że niscy mężczyźni nie mają praw człowieka.

W trakcie transmisji na żywo, profesjonalna zawodniczka Tekken 7, Tanukana, stwierdziła, że mężczyźni poniżej 170 cm wzrostu nie mają praw człowieka. Co więcej, graczka dodała, że powinni rozważyć operację wydłużenia kości. Przeciętny wzrost mężczyzn w Japonii to nieco ponad 170 cm, więc wielu fanów Tanukany mogło poczuć się bardzo źle z zachowaniem swojej idolki. Zresztą nie trzeba mieć mniej niż 170 cm wzrostu, aby poczuć duży niesmak.

Drużyna Tanukany, Cyclops Athlete Gaming, wystosowała przeprosiny za zachowanie zawodniczki.

Potwierdziliśmy, że 15 lutego Tanukana, która jest członkinią Cyclops Athlete Gaming, wygłosiła niestosowną uwagę na streamie. W związku z tą sprawą, chcielibyśmy przeprosić fanów, sponsorów i wszystkich innych, którzy nas wspierają.

– czytamy w ogłoszeniu Cyclops Athlete Gaming

Sama Tanukana również przeprosiła twierdząc, że po prostu w nieodpowiedni sposób wyraziła swoje zamiłowanie do wysokich mężczyzn – podaje Kotaku. Jej wpis zniknął jednak z sieci, a następnie opublikowała kolejne przeprosiny.

Oczywiście sprawa nie rozeszła się po kościach. Tanukana najpierw straciła sponsorów (z jej strony zniknęła wzmianka między innymi o firmie Red Bull) i niedługo później drużyna Cyclops Athlete Gaming ogłosiła, że zawodniczka została zwolniona. Zapewne będzie miała problem ze znalezieniem kolejnej drużyny.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie