Zjawiskowy mod do Starfield. Dynamiczna pogoda, burze, śnieg i nie tylko

Starfield - w grze nie ma pojazdów jeżdżących, no bo jest jetpack
Newsy PC

Gry Bethesdy często zyskują zupełnie nowe oblicze dzięki modom i fanowskim dodatkom. Nie inaczej jest w przypadku Starfield. Do gry dodano właśnie dynamiczne zjawiska pogodowe, w tym śnieg, burze i wiele, wiele więcej. Sprawdźmy, czy pogoda w kosmosie zachęca do dalszej eksploracji!

Gra Starfield ukazała się na rynku 6 września tego roku i nieustannie dostarcza wyjątkowych wrażeń fanom. Gracze niestrudzenie eksplorują kosmos, co rusz odkrywając nowe smaczki i nie tylko. Jak to jednak często w przypadku Bethesdy bywa, jeszcze lepiej robi się wtedy, gdy do pracy biorą się twórcy modów. Nie tak dawno pisaliśmy o najlepszych modyfikacjach do gry, a teraz do sieci po raz kolejny trafił istotnie ciekawy dodatek. Chodzi o pogodę. Dynamicznie generowane zjawiska wyglądają świetnie!

Dynamic Weather Mod dodaje do gry dynamiczne zjawiska pogodowe, takie jak burze czy deszcz, a nawet śnieg i zamiecie piaskowe. Bezsprzecznie ma on duży wpływ na klimat i jakość rozgrywki. Z uwagi na różnorodne biomy i planety, pogoda w poszczególnych obszarach znacząco się różni. Modyfikacja pozwala na lepsze doświadczenie tego, co dzieje się na poszczególnych planetach. Same zjawiska wyglądają też po prostu ładnie.

Mod do Starfield dostępny jest w serwisie NexusMods, a za jego stworzenie odpowiada użytkownik o nicku Ainsy. Po pobraniu nowe zjawiska pogodowe w grze można bez problemów dostosować. Dostępne są 3 tryby prędkości, z jaką będą one występować — wolne, średnie i szybkie.

Jeżeli chcecie ograć najnowszy hit od Bethesdy, to gra dostępna jest w abonamencie Xbox Game Pass. Od premiery można grać na PC, Xbox Series X i S, choć w przypadku komputerów należy uzbroić się w dobry sprzęt. Bez dysku SSD ani rusz, podczas gdy przyzwoita karta graficzna może mieć problemy z tym potężnym tytułem.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie