DLC uratuje Starfield? Nowości tak potężne, że aż zbyt piękne

Starfield dostanie DLC, które kompletnie zmieni grę | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series

W sieci pojawiły się nowe przecieki związane ze Starfield. Hit Bethesdy ma otrzymać DLC o podtytule Shattered Space, ale co zaoferuje?

W swojej recenzji Starfield byłem dla gry dość oschły, ale uważam, że zasłużenie. Produkcja nie oferuje nawet tak udanej połowy tego, czym po dziś dzień kusi Skyrim, jednocześnie cofając Bethesdę niejako w przeszłość. Ratunkiem dla gry może być DLC. To akurat zapowiada się naprawdę dobrze.

Starfield: Shattered Space w przeciekach

Odahfield to internauta, który specjalizuje się we wszystkim, co związane jest ze Starfield. Tym razem wziął się za przecieki, ale niestety nie podaje przy tym swojego źródła, więc polecam podchodzić do tego z dystansem. Tak naprawdę nie wiadomo, ile prawdy w tym, co napisał, lecz brzmi to na tyle prawdopodobnie, iż można dać kredyt zaufania i dlatego właśnie o tym piszę. No i przynajmniej część z tych informacji została niejako potwierdzona przez przekopywanie się przez pliki gry.

Starfield Creations i towarzyszący mu sklep zostaną ujawnione w niedzielę podczas Xbox Showcase. Dostaniemy także zwiastun z datą premiery Shattered Space DLC + więcej aktualizacji na temat nadchodzących łatek Starfield (z zapowiedzią budowy stacji kosmicznej).

– czytamy na Twitterze

Wedle nowych informacji, Starfield ma więc otrzymać nowy pokaz skupiony na zmierzającym dodatku fabularnym już w najbliższą niedzielę, na wydarzeniu Xboksa. Tym samym Bethesda zamierza przedstawić więcej informacji o nadchodzących aktualizacjach i, a może przede wszystkim, zupełnie nową funkcję budowy stacji kosmicznej! To akurat brzmi świetnie, zwłaszcza że mechanika budowania statków kosmicznych to jeden z największych atutów gry. Dość powiedzieć, że gracze na Reddicie są wniebowzięci. Odahfield spekuluje, że DLC może zadebiutować “wczesnym wrześniem”.

Być może wydanie nowego dodatku skupionego na Domu Va’ruun i ciekawego lore stojącego za ich historią oraz dodatkowe funkcje przyniosą grze kolejnych graczy. Jak na razie Steam nie pozostawia złudzeń, że jest… tragicznie.

Źródło: Twitter

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie