Remake Star Wars KOTOR został anulowany? Sony usuwa informacje o grze

Star Wars: KOTOR
Newsy PC PS5

Internauci obawiają się, że oczekiwane Star Wars KOTOR Remake mogło zostać ostatecznie anulowany. Wszystko przez dziwne ruchy Sony w internecie.

Gdy na PlayStation Showcase 2021 ujawniono remake jednego z najbardziej kultowych RPG-ów wszech czasów, wielu graczom z pewnością pociekła ślinka. Star Wars KOTOR Remake w samym swoim sednie ma potencjalnie wszystko, aby znów przekonać do siebie fanów. W zasadzie to nawet nie musi tego robić. Szkoda tylko, że później pojawiały się nieoficjalne informacje o problemach z grą. Słyszeliśmy, że produkcja została wstrzymana albo tytuł trafił do innego studia.

Star Wars KOTOR nie powstanie?

Kolejne pogłoski dolewają tylko oliwy do ognia niepewności związanych z odświeżeniem KOTOR-a. Na Reddicie zaczęły pojawiać się niepokojące sugestie, że remake mógł finalnie zostać anulowany. Użytkownik Twittera o pseudonimie Crusader II Ellesar donosi o usuniętych materiałach związanych z KOTOR-em. PlayStation miało ukryć zwiastun produkcji ze swojego kanału na YouTube.

Co więcej, miały również zniknąć wpisy na Twitterze z nią związane. Jedyny, jaki się ostał, dotyczy zapowiedzi także innych gier. Patrząc na gigantyczne problemy finansowe Embracer, oddanie remake’u w ręce niedoświadczonego studia (którego wiele gier zostało anulowanych wcześniej), nikt raczej nie zdziwiłby się, że gra jednak nie powstanie. Albo Sony się wycofało z jej promocji i wsparcia.

Bloomberg w ubiegłym roku informował o sporych problemach deweloperów. Ci mieli poświęcić zbyt dużo czasu i zasobów na przedstawienie roboczego dema gry, które nie przekonało szefostwa. Wtedy Aspyr zdecydować miał o przeniesieniu prac do Embracer Group i zwolnieniu wielu głównych projektantów. Problem w tym, że obecnie Embracer mierzy się ze sporymi problemami po nieudanej 2 miliardowej inwestycji z Arabią Saudyjską. Teraz zamykają całe studia, jak choćby odpowiedzialne za Saint’s Row Volition.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie