Remake Star Wars KOTOR został anulowany? Sony usuwa informacje o grze

Star Wars KOTOR Remake zostało anulowane? Sony robi dziwne rzeczy
Newsy PC PS5

Internauci obawiają się, że oczekiwane Star Wars KOTOR Remake mogło zostać ostatecznie anulowany. Wszystko przez dziwne ruchy Sony w internecie.

Gdy na PlayStation Showcase 2021 ujawniono remake jednego z najbardziej kultowych RPG-ów wszech czasów, wielu graczom z pewnością pociekła ślinka. Star Wars KOTOR Remake w samym swoim sednie ma potencjalnie wszystko, aby znów przekonać do siebie fanów. W zasadzie to nawet nie musi tego robić. Szkoda tylko, że później pojawiały się nieoficjalne informacje o problemach z grą. Słyszeliśmy, że produkcja została wstrzymana albo tytuł trafił do innego studia.

Star Wars KOTOR nie powstanie?

Kolejne pogłoski dolewają tylko oliwy do ognia niepewności związanych z odświeżeniem KOTOR-a. Na Reddicie zaczęły pojawiać się niepokojące sugestie, że remake mógł finalnie zostać anulowany. Użytkownik Twittera o pseudonimie Crusader II Ellesar donosi o usuniętych materiałach związanych z KOTOR-em. PlayStation miało ukryć zwiastun produkcji ze swojego kanału na YouTube.

Co więcej, miały również zniknąć wpisy na Twitterze z nią związane. Jedyny, jaki się ostał, dotyczy zapowiedzi także innych gier. Patrząc na gigantyczne problemy finansowe Embracer, oddanie remake’u w ręce niedoświadczonego studia (którego wiele gier zostało anulowanych wcześniej), nikt raczej nie zdziwiłby się, że gra jednak nie powstanie. Albo Sony się wycofało z jej promocji i wsparcia.

Bloomberg w ubiegłym roku informował o sporych problemach deweloperów. Ci mieli poświęcić zbyt dużo czasu i zasobów na przedstawienie roboczego dema gry, które nie przekonało szefostwa. Wtedy Aspyr zdecydować miał o przeniesieniu prac do Embracer Group i zwolnieniu wielu głównych projektantów. Problem w tym, że obecnie Embracer mierzy się ze sporymi problemami po nieudanej 2 miliardowej inwestycji z Arabią Saudyjską. Teraz zamykają całe studia, jak choćby odpowiedzialne za Saint’s Row Volition.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie