Kolejne źródło potwierdza kłopoty Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Remake Star Wars: KOTOR najpewniej nigdy nie powstanie. Raczej zapomnijcie o grze
Newsy PC PS5

Niedawno po sieci zaczęły kończyć doniesienia wskazujące, że Star Wars: Knights of the Old Republic Remake ma kłopoty i możliwe, że projekt po cichu oddano w inne ręce. Teraz otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie tych wieści i nowe szczegóły.

Jak podaje Bloomberg, studio Aspyr Media miało przekazać grę w ręce wschodnioeuropejskiego oddziału Saber Interactive. Firma posiada jedynie dwa zespoły we wschodniej Europie, w Rosji i na Białorusi, a więc to najpewniej któryś z nich zajmie się rozwojem produkcji.

Wcześniejsze doniesienia ujawniały, że Aspyr Media wstrzymało rozwój projektu z uwagi na niezadowalające postępy. Studio miało zająć się planowaniem dalszych kroków, ale ostatecznie firma-matka zespołu – Embracer Group – zdecydowała o przekazaniu prac w inne ręce.

Źródła Bloomberg wspominają też, że właściciel Aspyr Media nie jest jedyną niezadowoloną stroną zaangażowaną w rozwój i wydanie gry. Głosy niepokoju miały dochodzić również z obozów Disneya i PlayStation, które zgarnęło czasową konsolową ekskluzywność na remake KOTOR-a.

Co ciekawe, Embracer Group nie przewiduje żadnych opóźnień w premierze Star Wars: Knights of the Old Republic Remake. Najpewniej wynika to jednak z faktu, że… gra nie posiada nawet wewnętrznie ustalonego terminu premiery, a więc trudno o jakiekolwiek opóźnienia. Sprytnie.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie