STALKER 2 zalicza opóźnienie. Nowy zwiastun pokazuje ostateczną datę premiery

STALKER 2 z datą premiery na zwiastunie | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series

STALKER 2 zadebiutuje nadal w tym roku, ale nie w pierwszym kwartale, jak obiecywało GSC Game World. Nowy zwiastun informuje o nowym, „ostatecznym” terminie.

STALKER 2 zapowiada się naprawdę fantastycznie, szczególnie dla tych, którzy po dziś dzień ciepło wspominają wizytę w Zonie. GSC Game World od lat pracuje nad tym, aby usatysfakcjonować fanów i nowych graczy kolejnym tytułem z tej cenionej serii. Gra miała jednak zadebiutować pierwotnie w 2022 roku, lecz wojna w Ukrainie zmieniła plany ukraińskiego dewelopera. Później spodziewaliśmy się premiery w 2023, lecz to także się udało. Teraz studio ogłasza nową, „ostateczną” datę.

STALKER 2 z finalną datą premiery

STALKER 2 ma ostatecznie trafić na PC i Xbox Series X/S 5 września 2024 roku. Deweloperzy celowali pierwotnie w pierwszy kwartał 2024 roku, lecz gra wymagała dodatkowego nakładu pracy. To akurat dobra wiadomość, bo zmiany i ulepszenia powstały w wyniku konsultacji z fanami. W obszernym wpisie na Twitterze, GSC Game World tłumaczy obsuwę i to, w jaki sposób gracze mieli realny wpływ na kształtowanie gry.

Nasza jednorazowa inicjatywa przekształciła się następnie w podróż od ogniska do ogniska we Francji, Brazylii, Singapurze i innych krajach. Tysiące graczy mogło samodzielnie zagrać w grę i przekazać nam bardzo potrzebne opinie. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół, podzieliliście się z nami swoimi szczerymi przemyśleniami na temat gry. Zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi, za co jesteśmy wdzięczni. Z waszych spostrzeżeń wyciągnęliśmy dwa kluczowe wnioski: ten, który należy świętować i ten, który należy poważnie rozważyć.

– informuje studio

Twórcy mówią o dwóch wnioskach. Pierwszy, ten radosny, to fakt, iż gracze, którzy mieli okazję na żywo przetestować tytuł, są bardzo zadowoleni z nowego wcielenia Zony. Jest klimatycznie, klasycznie dla tej serii zabójczo i niezwykle sugestywnie, a do tego „hardcorowo”. Niestety, techniczny aspekty gry nie był wystarczająco dopracowany, więc twórcy poświęcili mu więcej pracy – to druga sprawa.

Ponadto zadebiutował nowy trailer, który pokazuje wspomnianą już datę premiery. Obejrzycie go poniżej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie