Spider-Man 2 uruchomiony na PS4. Oto jak działa, ale lepiej nie róbcie tego w domu

Spider-Man 2 uruchomiony na PS4. Działa tak źle, jak myślicie
Newsy PS4 PS5

Spider-Man 2 na PS4 działa i wygląda zaskakująco dobrze! Problem jednak leży w jednym mankamencie, przez który dosłownie nie da się grać.

Niejaki DiscordantDriver od jakiegoś czasu wrzuca do sieci filmy ze Spider-Man 2. Niby nic szczególnego, przecież gra została przyjęta niezwykle ciepło i wyszła ledwo parę dni temu. Tyle że internauta gra w nią na… PlayStation 4. W grę, która ukazała się wyłącznie na PlayStation 5. To samo w sobie jest sporym osiągnięciem.

Spider-Man 2 na PS4 niby działa, ale…

Nie wiemy niestety, w jaki sposób internaucie udało się uruchomić w ogóle tę next-genową pozycję na starszym sprzęcie, ani jakich sztuczek użył. Sam twierdzi jednak, że tytuł faktycznie śmiga na PS4. Jak możecie przekonać się z poniższych filmików – nie jest nawet tak źle. Gra cieszy się wysoką płynnością, ładną grafiką i w zasadzie wszystko wskazuje na to, że nowy “pajączek” mógłby spokojnie wyjść na ubiegły sprzęt Sony.

Gdyby nie te zwiechy. Jak zapewne się teraz domyślacie, największą różnicą między PS4 a PS5 jest w istocie dysk SSD, która pozwala na wiele. Poprzednia generacja nie ma tego udogodnienia i musi radzić sobie z wczytywaniem wszystkiego “w locie”. W ten sposób gra traci całkowitą płynność, a otwierająca tytuł walka z Sandmanem wydaje się dość głupim pastiszem potyczek człowieka-pająka.

Nawet (a w sumie – głównie) poruszanie się po mieście powoduje przycięcia i kompletne zamrożenie gry na nawet parę sekund. W ten sposób absolutnie nie da się grać. Nie dziwi więc, że taką jakość i komfort gracze mogli dostać tylko na PS5, na którym to Insomniac Games finalnie się skupiło. Ciekawe, jak będzie z PS5 Slim?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie