Kultowa gra na PS3 i X360 zostanie usunięta z PS Store i sklepu Xbox

PS3-X360
Newsy PS3 X360

Smutna wiadomość dla wszystkich graczy, którzy są zakochani w SoulCalibur V na PS3 i X360. Właśnie ujawniono, kiedy bijatyka zostanie wycofana z PS Store oraz Xbox Store.

Pamiętasz jeszcze SoulCalibur V, które z zapałem ogrywało się za czasów PS3 oraz Xbox 360? Tytuł jest jeszcze dostępny w cyfrowych sklepach Sony i Microsoftu, ale… za tydzień już nie będzie.

SoulCalibur V na PS3 i X360 z datą śmierci

Smutne wieści zostały przekazane na oficjalnym twitterowym profilu serii SoulCalibur. Ujawniono tam, że oprócz samej gry, ze sprzedaży znikną wszystkie dodatki, a tych jest aż 70!

SoulCalibur V zbliża się do ostatniego etapu swojej historii, która zakończy się na PlayStation 3 i Xbox 360 już 19 czerwca 2023 r. Podstawowa gra i wszystkie powiązane DLC nie będą już dostępne w sprzedaży. Dziękujemy za nieustające wsparcie.

Można się spodziewać, że wycofanie ze sprzedaży cyfrowej wersji bijatyki, wpłynie na ceny wersji fizycznych. Można je jeszcze znaleźć na portalach aukcyjnych. Zatem jeśli bardzo chcesz mieć ten tytuł w kolekcji, radzę czym prędzej poszukać “pudełeczka”, bo niedługo może być drogie. No, komu nie przeszkadza cyfra, niech zagląda do sklepu na PS3 oraz X360 i tam zaopatrzy się w grę, póki jest taka możliwość.

A jeśli posiadasz już SoulCalibur V w pudełeczku lub w wersji cyfrowej, nie musisz się niczym martwić. Po 19 czerwca nadal będziesz mieć dostęp do gry oraz całej zawartości.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie