Sony przejmuje Audiokinetic. To na pewno przysłuży się PS5

Sony Interactive Entertainment informuje o przejęciu firmy Audiokinetic, specjalistów od dźwięku, którzy z pewnością przysłużą się grom powstającym na PlayStation 5.

Audiokinetic w rękach Sony! Japończycy potwierdzili przejęcie specjalizującej się w dźwięku firmy oficjalnym komunikatem prasowym.

Firma Audiokinetic została założona w 2000 roku przez Martina H. Kleina (prezes i dyrektora generalny) oraz zespół weteranów branży muzycznej, filmowej i gier. Wielokrotnie nagradzany flagowy produkt firmy, Wwise, to kompleksowe rozwiązanie audio, zawierające zoptymalizowany silnik oraz aplikację do tworzenia dźwięku i interaktywnych treści audio. W zeszłym roku Wwise posłużył do opracowania dźwięku w ponad 500 grach na konsole, urządzenia mobilne, komputery stacjonarne i platformy AR / VR. Korzystają z niego zarówno producenci gier AAA oraz studia indie.

John Kodera, prezes i dyrektor generalny SIE, zaznacza: Audiokinetic jest wybitnym dostawcą rozwiązań audio dla branży gier i jesteśmy przekonani, że to przejęcie pozwoli nam dalej rozwijać platformę PlayStation.

Sony wpompuje dodatkowe fundusze w Audiokinetic i możemy być pewni, że firma opracuje ulepszoną technologię, która zostanie wykorzystana w grach na PlayStation 5. Jednocześnie Sony zaznacza, że Audiokinetic wciąż pozostaje niezależną i neutralna firmą, zatem z jej rozwiązań nadal będą mogli korzystać inni deweloperzy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: