Sony logo PS5

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Sony prezentuje telewizory Bravia „Ready For PlayStation 5”

Sony przedstawia dwa telewizory z najnowszej serii Bravia, które według firmy najlepiej nadają się do współpracy z nadchodzącą konsolą PlayStation 5.

Sony wybrało telewizory z oferty na rok 2020, które mają najlepiej pasować do PS5. Postawiono na Bravia serii XH90 oraz serii ZH8. Te pierwsze są telewizorami 4K z wyższej półki, a modele Z8H to najnowsze ekrany 8K od Sony (dzięki Forbes).

Dlaczego Sony twierdzi, że ​​akurat te serie są idealnymi partnerami dla PS5? Powodów jest kilka. Telewizory wykorzystują pełne oświetlenie LED z lokalnym przyciemnieniem, aby wspierać mocne, bogate w kontrast obrazy w grach. Oba obsługują także 4K z częstotliwością do 120 Hz (płynność, którą PlayStation 5 ma wspierać).

Telewizory posiadają również funkcję automatycznego wejścia w tryb gry, kiedy urządzenie wykryje, że akurat włączamy PlayStation 5. Mamy też zmienne częstotliwości odświeżania oraz bardzo krótkie czasy reakcji w trybie gry – do 7,2 ms w trybie 4K / 120 Hz na X90H.

Jaki telewizor do PlayStation 5 wybrać? Podpowiadamy na podstawie aktualnej oferty.

Modele ZH8 / Z8H i 55-calowe + XH90 / X900H są również wyposażone w technologię Acoustic Multi-Audio, która ma działać tak, byśmy słyszeli, z której strony dochodzi dźwięk, co stanie się przydatne np. w sieciowych strzelankach, gdzie pozycjonowanie przeciwników na podstawie odgłosów jest bardzo ważne.

Co ciekawe, będziemy mogli obudzić telewizor i PS5 za pomocą kontrolera DualSense i używać kontrolera DualSense do sterowania telewizorem (dzięki press-start.com.au).

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się