Sony PlayStation - logo - PS5

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi: ,

Sony wysyła maile do graczy. Możesz mieć problem z płaceniem za gry na PS4 i PS5

Sony poinformowało graczy o problemach, które mogą wystąpić w trakcie płatności w PlayStation Store. Wynikają one ze zmian wprowadzanych w zabezpieczeniach.

Jeśli posiadacie konto PSN, możliwe, że dostaliście istotną wiadomość od PlayStation. Firma informuje graczy, że mogą mieć problem z realizacją zakupu przy pomocy niektórych sposobów płatności. Dotyczy to zarówno sklepu na PS4, jak i PS5.

Sony informuje o zmianach i ewentualnych problemach w płatnościach

Komplikacje wynikają z wprowadzanych przez firmy powiązane z płatnościami zmian. Chodzi konkretnie o dostosowanie zabezpieczeń. Poniżej znajdziecie fragment wiadomości od Sony.

Banki, wydawcy kart płatniczych i instytucje związane z płatnościami dostosowują właśnie swoje zabezpieczenia do norm PSD2. Nowy standard bezpieczeństwa, 3-D Secure (3DS), będzie wymagał od kupujących przejścia dodatkowych zabezpieczeń, takich jak wpisanie jednorazowego hasła (otrzymanego na telefon komórkowy) lub odpowiedzenie na pytanie kontrolne.

Niestety w trakcie wprowadzania tych zmian nieudane uwierzytelnianie metodą 3DS może sprawiać, że płatności dokonane na konsolach PS4 i PS5 będą odrzucane. Przypuszczamy, że częściej będzie się to zdarzać przy płatnościach kartami kredytowymi i debetowymi niż w przypadku korzystania z systemu PayPal i innych obsługiwanych przez nas metod płatności. Zmiany nie wpłyną na używanie kuponów z kodami.

– czytamy w wiadomości od PlayStation

Dodatkowo warto wspomnieć, że problemy mogą pojawiać się przez najbliższe parę miesięcy. Rzecz jasna płatności mają szansę działać bez zarzutu, ale miejcie świadomość, że nie ma na to gwarancji. Mimo to, robienie zakupów przez przeglądarkową i mobilną wersję sklepu powinno funkcjonować bez większych trudności.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się