Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

1 komentarz

Sony inwestuje 250 milionów dolarów w Epic Games

Sony wykupiło udziały w Epic Games za 250 mln dolarów. Powodem transakcji ma być chęć poszerzenia współpracy pomiędzy dwiema firmami.

Obydwa przedsiębiorstwa powiadomiły o nabyciu akcji we wspólnym oświadczeniu. Decyzja Sony ma służyć ustabilizowaniu bliskiej relacji pomiędzy firmami i wypełnianiu wspólnej misji, jaką jest rozwijanie technologii, rozrywki i usług sieciowych.

250 milionów dolarów nie jest dużą sumą w porównaniu do tego, ile warci są Epicy – Bloomberg ostatnio szacował ich na 17 miliardów dolarów. Za wspomniany wkład Sony nabyło około 1,5 procent udziałów. Warto też wspomnieć, że w 2012 chiński gigant gamingowy Tencet kupił za 330 mln dolarów 40 procent akcji w firmie – ale przez te kilka lat wartość Epików znacznie wzrosła.

Epic Games znane jest przede wszystkim z internetowego sklepu z grami, który powstał w grudniu 2018. Platformę krytykuje się za agresywną politykę dotyczącą pecetowych tytułów na wyłączność. Wielu graczy przekonało się jednak do Epików za sprawą darmowych prezentów, jakie cyklicznie udostępnia sklep. Poprzez rozdawanie gier firma chciała konkurować z innymi platformami, na których gracze mieli już pokaźne biblioteki od wielu lat.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się