Twórca muzyki do Silent Hill o Slitterhead. “To tak, jakby kropki zostały w końcu połączone”

Slitterhead - grafika koncepcyjna
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Akira Yamaoka to twórca muzyki do między innymi The Medium i serii Silent Hill. Deweloper skomponuje też muzykę do zapowiedzianego niedawno Slitterhead, nad którym również pracują współtwórcy Cichego Wzgórza.

Yamaoka pojawił się w nowym materiale przedstawiającym założony przez Keiichiro Toyamę zespół Bokeh Game Studio. Kompozytor od razu poczuł, że chce dołączyć do Bokeh w pracy nad grą.

Kiedy do mnie przyszedł (Keiichiro Toyama – red. ) mówiąc, że założył nowe studio i robi nowy horror, (…) poczułem, że tylko ja mogę nad nim pracować. Nie by odwdzięczyć się za sukces Silent Hill, ale poczułem, że chcę stworzyć energię, coś, co wykracza poza oryginalne Silent Hill pod względem dźwięku.

– powiedział Akira Yamaoka w materiale Bokeh Game Studio

Kompozytor szybko wyczuł klimat produkcji. Akira Yamaoka najwyraźniej polubił się z oryginalną atmosferą Slitterhead.

Usłyszałem parę słów kluczowych, jak “lata 90-te”, “miejski klimat”, “azjatycki smak” (…). Pojawiały się jedno za drugim, kiedy razem piliśmy. Kiedy w końcu usłyszałem o Slitterhead, to tak, jakby kropki zostały w końcu połączone.

– kontynuował

Patrząc na pierwszy zwiastun produkcji Bokeh Game Studio, trudno się nie zgodzić, że Akira Yamaoka zdaje się być więc idealnym kandydatem na twórcy muzyki do gry. Jego twórczość świetnie pasuje do mrocznych, dziwnych i – co najważniejsze – przerażających produkcji. Oby i tym razem nie zawiódł.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie