Konami przyznaje, że będzie więcej remake’ów Silent Hill

Silent Hill dostanie jeszcze więcej remake'ów - przyznaje Konami
Newsy PC PS5

Silent Hill 2 Remake dalej nie wyszło, ale Konami niejako przyznaje, że takich odświeżeń będzie więcej. Zgaduję, że zależy to od odbioru dzieła Bloober Team.

Krakowskie studia w pocie czuła czuwa nad pełnoprawnym odświeżeniem jednego z najlepszych horrorów w historii komputerowej rozrywki. Do tej pory nie dostaliśmy konkretnego gameplayu ani nawet za bardzo jakiś szczególnie istotnych materiałów (ot, trailer). Czekamy i czekamy, być może wkrótce się doczekamy, ale Konami nie zamierza spoczywać na laurach.

Jeszcze więcej remake’ów Silent Hill

Nic w tym dziwnego, bo na ten moment to właśnie na barkach polskiego studia ciąży podtrzymanie i reinkarnacja legendy. Dziwne coś w postaci Silent Hill Ascension jest miażdżone przez graczy. Jeżeli więc tak pójdzie dalej, to Silent Hill raczej nie powróci tak, jak obiecało Konami. Bądźmy jednak dobrej myśli. Wtedy, jak przyznał sam wydawca, możemy otrzymać więcej odświeżeń.

Jeśli chodzi o bieżące wysiłki, pilnie pracujemy nad Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, która wiernie odtwarza historię, postacie i projekt gry Metal Gear Solid 3: Snake Eater, jednej z najbardziej lubianych pozycji z serii Metal Gear, i aktualizuje jej styl graficzny do nowoczesnej grafiki dla obecnej generacji, a także remake’ami i zupełnie nowymi pozycjami z serii Silent Hill, która zyskała popularność jako psychologiczny horror.

– informuje Konami w najnowszym podsumowaniu finansowym (za VGC)

Istotna jest tutaj liczba mnoga – „a także remake’ami i zupełnie nowymi pozycjami z serii”. Wątpię, aby był to błąd, a raczej zwiastun tego, co ma nadejść. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby remake „dwójki” otworzył furtkę kolejnym odświeżeniom. Zgaduję, że w przypadku sukcesu, za nie również odpowiadać może Bloober Team.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie