Wygląda na to, że o Silent Hill 2 Remake usłyszymy całkiem niedługo

Silent Hill 2 Remake coraz bliżej? Jest ocena wiekowa | Newsy - PlanetaGracza
Newsy

Silent Hill 2 Remake być może niebawem dostanie datę premiery. Tego oczywiście nie wiemy, ale i tak spodziewamy się rychłych wieści o grze.

Bloober Team już dawno mogło skończyć prace nad remake’iem jednego z najważniejszych horrorów w historii komputerowej rozrywki. Konami jednak nie spieszy się z wydaniem gry, choć pojawiały się sugestie, że dostaniemy ją w tym roku. Tak raczej na pewno nie będzie, a o dacie premiery nie wiemy na razie nic. Istnieje jednak spora szansa, że wkrótce się to zmieni. Wystarczy tylko zajrzeć na kartę produkcji na Steam.

Pod tytułem widnieje bowiem baner Tokyo Game Show 2023, czyli jednych z największych azjatyckich targów gamingowych. Konami, jako japoński producent i wydawca, z pewnością się tam pojawi. Z racji tego, że baner reklamuje wydarzenie także na karcie SH2 Remake możemy przypuszczać, że dostaniemy nowe informacje związane właśnie z tą grą.

Po pierwsze – od dawna jest bardzo cicho o oczekiwanej premierze. O samej rozgrywce nie wiemy prawie nic, a do tej pory zaprezentowano tylko jeden, dość skromny, zwiastun. Ani Bloober, ani Konami nie chwalili się, jak wyglądają skostniałe mechaniki rozgrywki w nowej wersji. Dlatego też absolutnie bym się nie zdziwił, gdyby ta gra pojawiła się na TGS23.

To jednak tylko przypuszczenia, więc radzę powstrzymać się z entuzjazmem. W razie czego przypomnę jedynie, iż Tokyo Game Show 2023 startuje już w czwartek, 21 września i potrwa do niedzieli, 24 września.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie